Za chwilę 78-latek zostanie odwieziony do szpitala   fot. Paweł Lachowivcz

We wtorek 2 sierpnia na plaży głównej w Przyjezierzu zasłabł starszy mężczyzna.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 sierpnia około 20.00. Ponad 78-letni mężczyzna z Krzyża Wielkopolskiego, który przebywa na terenie ośrodka wypoczynkowego na wakacjach z wnukami, zasłabł spacerując w wodzie po brzegu jeziora. Pomocy mężczyźnie udzieliła trójka młodych plażowiczów (dwie dziewczyny i chłopak). W tym czasie inny mężczyzna zaalarmował służby ratownicze dzwoniąc pod numer 112. Jednocześnie pierwszej pomocy udzielał poszkodowanemu ratownik wodny, który przebywał w tym czasie jeszcze przy jeziorańskiej woprówce.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Dzięki ich szybkiej reakcji i przeprowadzonej skutecznie reanimacji udało się ocucić starszego pana. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął akcję ratowniczą oraz strażacy z okolicznych OSP. Chociaż kąpielisko w Przyjezierzu jest wpisane na oficjalną listę kąpielisk i jest kąpieliskiem strzeżonym przez ratowników, to o tej godzinie, o której doszło do zdarzenia ratownicy byli już po służbie. Kąpielisko strzeżone jest bowiem codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Przypomnijmy, że kąpieliska strzegą ratownicy z firmy Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. z Poznania. Firma ta wygrała przetarg na kompleksową obsługę kąpieliska. Ratownicy mają zagwarantowany nocleg w woprówce znajdującej się na plaży. W związku z tym po skończonej służbie kręcili się jeszcze na terenie kąpieliska.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Pomimo faktu, że byli już po służbie, gdy tylko zobaczyli, że plażowicze wyciągają człowieka z wody chwycili za apteczkę i natychmiast podbiegli do nieprzytomnego mężczyzny i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że przyczyną wypadku był udar, którego doznał 78-latek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już wcześniej mężczyzna przebył udar mózgu. Po zaopatrzeniu przez zespół ratowników medycznych mężczyznę przewieziono karetką do szpitala.

Paweł Lachowicz, 2 VIII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.