Strażacy wyrzucają z poddasza kamienicy nadpalone i spalone elementy   fot. Paweł Lachowicz

W piątek, 5 sierpnia około 10.00 w Strzelnie doszło do pożaru domu przy ulicy Inowrocławskiej. Ogień pojawił się na poddaszu budynku.

REKLAMA

Na miejscu pracuje dziesięć jednostek straży pożarnej, m.in. z KP PSP w Mogilnie oraz jednostki ze Strzelna, Ostrowa, Gębic, Kruszwicy i Inowrocławia. Ze względów bezpieczeństwa linia energetyczna przebiegająca nad płonącym domem została odłączona od zasilania. Część domów na ulicy Inowrocławskiej może pozostawać bez prądu. Obecnie trwa dogaszanie pożaru. Strażacy przeprowadzają częściową rozbiórkę poddasza, usuwają spalone wyposażenie budynku na zewnątrz. Na miejscu pojawił się burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński i technik policyjny.

 

Ogień pojawił się na poddaszu fot. Heliodor Ruciński

 

Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze przyczyn pożaru. Dom, który podzielony jest na trzy lokale zamieszkują trzy rodziny 7 osób, w tym 2 małych dzieci. Co ciekawe około 15 lat temu ten sam budynek uległ spaleniu, również ogień pojawił się wówczas na poddaszu budynku. Z naszych informacji wynika, że znajdował się tam wówczas magiel. Właściciele zaciągnęli kredyt i odbudowali dom. Finansowo wspomógł ich wówczas marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Ze wsparcia finansowego samorządu województwa rodzina zakupiła i zamontowała blachodachówkę na domu. Współwłaścicielka domu powiedziała nam, że zdążyli właśnie spłacić kredyt zaciągnięty na odbudowę domu.

 

Z płonącego budynku strażakom udało się uratować chomika, który od razu trafił w ręce wnuczki właścicielki domu fot. Paweł Lachowicz

 

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zamieścił informację, że utrudnienia na drodze krajowej nr 15 w Strzelnie, w kierunku Inowrocławia potrwają około 3 godzin. Policja wytyczyła objazd odcinkiem DK 25 przez ul. Lipową w Strzelnie i ponownie do DK 15.

 

 

 

 

Magdalena Lachowicz, 5 VIII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.