Budynek przy ul. Inowrocławskiej od strony podwórza   fot. Paweł Lachowicz

Obecnie gmina załatwia specjalne plandeki, żeby przykryć rozebrane poszycie dachowe, tak, by nic więcej nie zamakało, tylko schło. Tym bardziej, że na dzisiejszą noc, z 5 na 6 sierpnia zapowiadane są silne opady deszczu.

REKLAMA

Prywatny budynek przy ul. Inowrocławskiej w Strzelnie, gdzie doszło w piątek 4 sierpnia do pożaru, podzielony jest na trzy lokale i zamieszkany przez wielopokoleniową rodzinę. Mieszkają tam 3 rodziny - 7 osób, w tym 2 dzieci w wieku 8 lat i 0,5 roku. O pożarze przeczytasz pod linkiem:

http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-na-sygnale/5869-pozar-domu-na-ul-inowroclawskiej-w-strzelnie

Dzisiaj strażacy z OSP w Strzelnie zostaną na miejscu tragedii i pomogą w sprzątaniu. Jednak na chwilę obecną cały czas trwa dogaszanie tlących się i żarzących belek. Dach zostanie całkowicie rozebrany. Zwołane zostało też przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego posiedzenie Gminnego Zarządzania Kryzysowego. Obecnie gmina załatwia specjalne plandeki, żeby przykryć rozebrane poszycie dachowe, tak, by nic więcej nie zamakało, tylko schło. Tym bardziej, że na dzisiejszą noc, z 5 na 6 sierpnia zapowiadane są silne opady deszczu. Strażacy pomogą też w wynoszeniu wyposażenia domu oraz uprzątnięciu całego terenu pogorzeliska.

 

akcja strażaków od strony podwórza budynku przy ul. Inowrocławskiej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

 

- "Najważniejsze, że na chwile obecną rodzina ma gdzie zamieszkać. Dwie rodziny zamieszkają tymczasowo u swoich krewnych, a jedna rodzina z dwójką małych dzieci otrzyma mieszkanie od gminy, które gmina posiada po wyprowadzce Ukrainek. To są informacje, takie na gorąco. Na bieżąco będziemy podejmowali konieczne decyzje, jak rodzina ochłonie, bo teraz wszyscy tam płaczą i są szczególnie przytłoczeni, tym bardziej, że to drugi pożar tego domu" - powiedział burmistrz Chudziński.

 

Strażacy wyrzucają przez okna spalone elementy wyposażenia domu fot. Paweł Lachowicz

 

W pomoc pogorzelcom zaangażowany został Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Burmistrz powiedział nam, że rodziny otrzymają zasiłki celowe i większy zasiłek na pomoc w odbudowie zniszczonego pożarem domu, szczególnie na odbudowę dachu domu. - "Rodziny otrzymają szeroko idącą pomoc, tym bardziej, że straciły całe wyposażenie dzieci do szkół. Te wyprawki zostaną im odkupione" - dodał burmistrz.

Magdalena Lachowicz, 5 VIII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.