Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pożar był widoczny z daleka   fot. Facebook KP PSP Mogilno

W pożarze spłonęło około 15 ha ścierniska i około 15 ha pszenicy na pniu. Nadpaleniu uległa również kupiona w tym roku przez Fundację prasa rolnicza.

Pola Fundacji Powiatu Mogileńskiego w Bielicach stanęły w płomieniach w czwartek 11 sierpnia około 13.49. Właśnie o tej godzinie dyżurny KP PSP w Mogilnie odebrał pierwsze zgłoszenie. Osoby zgłaszające interwencje informowały o płonącej trawie lub balotach słomy. Gdy straż pożarna dotarła na miejsce, sytuacja okazała się dużo poważniejsza.

REKLAMA

Na miejscu zastano kilka hektarów zboża na pniu i ścierniska w ogniu oraz prasę rolniczą, z której wydobywał się dym. Na szczęście pracownicy Fundacji zachowali zimną krew i ciagnik wjechał z prasą do słomy w pole buraków. Przez to prasa uległa tylko nadpaleniu, a ciągnik został uratowany.

Dużym utrudnieniem oraz dodatkowym zagrożeniem rozprzestrzenienia się ognia, były sąsiadujące pola ze zbożem. Strażacy ugasili pożar 6 prądami wody oraz dogasili go tłumicami. Starosta Tomasz Krzesiński bardzo dziękuje okolicznym rolnikom, którzy bez zastanawiania się wzięli udział w akcji ratowniczej. Rolnicy 6 ciągnikami rolniczymi, przy użyciu agregatów talerzowych oborali pogorzelisko, tak by odciąć ogień od sąsiadujących pól.

W pożarze spłonęło około 15 ha ścierniska i około 15 ha zboża na pniu. Ponadto prasa do słomy uległa nadpaleniu. Prasa do słomy razem z innym sprzętem rolniczym została zakupiona przez FPM w tym roku. Starosta Krzesiński szacuje straty na około 200.000 zł. Zarówno pola, jak i prasa do słomy były ubezpieczone.

W akcji uczestniczyły zastępy: JRG Mogilno, OSP Wylatowo, OSP Ostrowo, OSP Strzelno, z OSP Kwieciszewo, OSP Gębice. Na miejsce przybył też radiowóz policyjny.

Inez Padowska, 12 VIII 2022

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.