Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Minęły 4 miesiące i nadal nie milkną rozmowy dotyczące kontrowersyjnego wystąpienia wójta Jezior Wielkich Dariusza Ciesielczyka podczas uroczystości Święta Policji, która odbyła się w Mogilnie, 15 lipca.  Dariusz Ciesielczyk stwierdził wówczas z pełnym przekonaniem, że policjanci w powiecie mogileńskim nie cieszą się dobrą opinią i zaufaniem wśród mieszkańców. Jak podkreślił, sam odczuł na własnej skórze bezradność policji, kiedy wielokrotnie interweniował w sprawie łamania prawa, a policja bagatelizowała sprawę, co jest dla niego niezrozumiałe. Następnie sam został bezpodstawnie oskarżany. Jako przykład podał  jego interwencje w sprawie łamania prawa przez mieszkańca gminy Jeziora Wielkie. Mogileńską policję broni Marcin Czaplicki. Jego zdaniem, to co wójt opowiada o pracy policji, to są zwykłe plotki.

20 lipca w Strzelnie odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której został przedstawiony i zatwierdzony Raport o stanie Gminy Strzelno za 2021 rok. Była pozytywna ocena pracy burmistrza ze strony przewodniczącego komisji rewizyjnej, ale też krytyczne uwagi jednego z radnych odnośnie polityki śmieciowej.

Powołana przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego komisja konkursowa jednogłośnie podjęła pozytywną decyzję i zarekomendowała tę kandydaturę burmistrzowi.

Od 2017 roku z tego stanowiska ze względów osobistych rezygnuje już trzecia osoba.

Będzie także okazja, by debatować o stanie gminy.

Krzysztof Konikowski ze Żnina uczestniczył w proteście przed szkołą muzyczną w Inowrocławiu, gdzie na konwencji gościł prezes PiS, były premier, a do niedawna wicepremier rządu Jarosław Kaczyński. W oczekiwaniu protestujących na wyjście prezesa i możliwość zadania mu pytań, doszło do awantury z policjantem. W pewnym momencie z dużego pojemnika został skierowany przez mundurowego w twarz żninianina strumień z żółto-brązowym płynem w aerozolu.

Po spotkaniu działacze lewicy spotkali się przy kawie w swojej siedzibie na ul. Padniewskiej w Mogilnie.

Na ostatniej sesji powiatowej, radni Rady Powiatu Mogilno przyjęli "Stanowisko w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę".

W czwartek 3 marca, na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Molendy, radni Rady Miejskiej minutą ciszy uczcili pamięć ukraińskich ofiar, poległych w wojnie z sowiecką Rosją.

W dniu sowieckiej agresji na Ukrainę, Tadeusz Szymański napisał wiersz skierowany do sowieckiego dyktatora.

Kalendarz 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.