Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Od 3 grudnia Michał Michalak nie może być już asystentem Krzysztofa Derezińskiego.

Wkrótce wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych. Usuwa ona przepis, na podstawie którego burmistrzowie, a także wójtowie, prezydenci miast, starostowie i marszałkowie województw mogli zatrudniać pracowników na stanowiskach doradców i asystentów. Pomysłodawcą wprowadzenia zmiany był klub Kukiz’15, który uzasadniał konieczność jej wprowadzenia zmniejszeniem zatrudnienia w administracji samorządowej. Nowa ustawa przyjęta została przez Sejm 15 września. Później została podpisana przez prezydenta. Wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, czyli od 18 listopada. Od tamtej pory asystenci w ciągu 14 dni powinni opuścić swoje stanowiska pracy.
Oznacza to, że burmistrz Krzysztof Dereziński będzie musiał radzić sobie bez swojego dotychczasowego asystenta Michała Michalaka, który straci pracę w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy.
Michał Michalak pełni funkcję asystenta burmistrza Derezińskiego od 1 lutego 2013 r.
Potwierdza, iż od 3 grudnia straci pracę i będzie bezrobotny, ale - jak dodał - nie widzi potrzeby, żeby to komentować.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1345 (47/2017)

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.