Od 3 grudnia Michał Michalak nie może być już asystentem Krzysztofa Derezińskiego.

Wkrótce wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych. Usuwa ona przepis, na podstawie którego burmistrzowie, a także wójtowie, prezydenci miast, starostowie i marszałkowie województw mogli zatrudniać pracowników na stanowiskach doradców i asystentów. Pomysłodawcą wprowadzenia zmiany był klub Kukiz’15, który uzasadniał konieczność jej wprowadzenia zmniejszeniem zatrudnienia w administracji samorządowej. Nowa ustawa przyjęta została przez Sejm 15 września. Później została podpisana przez prezydenta. Wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, czyli od 18 listopada. Od tamtej pory asystenci w ciągu 14 dni powinni opuścić swoje stanowiska pracy.
Oznacza to, że burmistrz Krzysztof Dereziński będzie musiał radzić sobie bez swojego dotychczasowego asystenta Michała Michalaka, który straci pracę w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy.
Michał Michalak pełni funkcję asystenta burmistrza Derezińskiego od 1 lutego 2013 r.
Potwierdza, iż od 3 grudnia straci pracę i będzie bezrobotny, ale - jak dodał - nie widzi potrzeby, żeby to komentować.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1345 (47/2017)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.