Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Do godziny 14.30 obwodowa komisja wyborcza w Wójcinie wydała 74 karty do głosowania fot. Paweł Lachowicz

W niedzielę, 14 stycznia w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy.

Głosowali tylko mieszkańcy okręgu nr 6 obejmującego sołectwo Wójcin: część położona przy drodze prowadzącej od miejscowości Kożuszkowo do skrzyżowania w miejscowości Wójcin i dalej część sołectwa położona na północny - wschód od drogi prowadzącej od Strzelna do miejscowości Wójcin. Mieszkańcy wybierali spośród dwóch kandydatek zgłoszonych przez komitety wyborcze: KWW Niezależni (pełnomocnik Halina Płachcińska) i KWW Wójcin (pełnomocnik Angelika Ciesielczyk).
Do Rady Gminy kandydowała sołtys Wójcina Halina Płachcińska, lat 59 z Wójcina (lista nr 1) oraz Agata Kieszkowska, lat 25 z Wójcina (lista nr 2).
Mieszkańcy głosowali w lokalu wyborczym, w Szkole Podstawowej w Wójcinie w godzinach 7.00 – 21.00. O godzinie 21.40 członkowie komisji na drzwiach lokalu wyborczego wywiesili wyniki wyborów. Na  uprawnionych 280 do głosowania wydano 105 kart do głosowania, oddano 102 ważne głosy. 3 oddane głosy były nieważne. Halina Płachcińska zdobyła 68 głosów, a Agata Kieszkowska 34 głosy. Nową radną została Halina Płachcińska.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 18 stycznia.

Paweł Lachowicz, 14 I 2018

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.