Do godziny 14.30 obwodowa komisja wyborcza w Wójcinie wydała 74 karty do głosowania fot. Paweł Lachowicz

W niedzielę, 14 stycznia w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy.

Głosowali tylko mieszkańcy okręgu nr 6 obejmującego sołectwo Wójcin: część położona przy drodze prowadzącej od miejscowości Kożuszkowo do skrzyżowania w miejscowości Wójcin i dalej część sołectwa położona na północny - wschód od drogi prowadzącej od Strzelna do miejscowości Wójcin. Mieszkańcy wybierali spośród dwóch kandydatek zgłoszonych przez komitety wyborcze: KWW Niezależni (pełnomocnik Halina Płachcińska) i KWW Wójcin (pełnomocnik Angelika Ciesielczyk).
Do Rady Gminy kandydowała sołtys Wójcina Halina Płachcińska, lat 59 z Wójcina (lista nr 1) oraz Agata Kieszkowska, lat 25 z Wójcina (lista nr 2).
Mieszkańcy głosowali w lokalu wyborczym, w Szkole Podstawowej w Wójcinie w godzinach 7.00 – 21.00. O godzinie 21.40 członkowie komisji na drzwiach lokalu wyborczego wywiesili wyniki wyborów. Na  uprawnionych 280 do głosowania wydano 105 kart do głosowania, oddano 102 ważne głosy. 3 oddane głosy były nieważne. Halina Płachcińska zdobyła 68 głosów, a Agata Kieszkowska 34 głosy. Nową radną została Halina Płachcińska.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 18 stycznia.

Paweł Lachowicz, 14 I 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.