Budżet na 2020 rok udało się w końcu przyjąć na sesji 17 stycznia. fot. Roman Wolek

Radnym Rady Miejskiej w Trzemesznie udało się w końcu przyjąć budżet gminy na 2020 rok. Po raz pierwszy budżet miał być głosowany już na sesji 30 grudnia ubiegłego roku. Jednak na najważniejszą w roku sesję przybyło tylko 10 radnych więc zgodnie z propozycją przewodniczącego RM Benedykta Nitki, głosowanie nad projektem budżetu przesunięto na styczeń.

Projekt ten przegłosowany został na sesji 17 stycznia. Zapisano w nim na inwestycje 2.316.653,93 zł. Największą inwestycją zapisaną w projekcie jest rozbudowa i modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Druga z największych inwestycji  to budowa drogi dojazdowej do browaru w Trzemesznie. Dwie kolejne większe inwestycje to: przebudowa ul. Mogileńskiej i budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na nowym osiedlu w Rudkach. Za przyjęciem budżetu głosowało 13 radnych. Przeciw był tylko Kacper Lipiński.

                                                                                Roman Wolek, 17 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.