Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wójt Dąbrowy Marcin Barczykowski (na zdjęciu) wyda decyzję ustalającą wysokość zwrotu podatku akcyzowego w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku fot. Joanna Świetnicka

Dąbrowa Mogileńska zwraca producentom rolnym z tej gminy podatek akcyzowy zawarty w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w ramach limitu na 2020 rok.

Wniosek wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku (czyli od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.) należy złożyć w terminie od 3 lutego do 2 marca bieżącego roku do wójta gminy Dąbrowa Marcina Barczykowskiego.

Należy podkreślić, że rząd zwróci producentom rolnym 1 zł za litr zużytego oleju napędowego - wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia rządu. Jest to taka sama stawka jak w poprzednim roku. Chociaż organizacje rolnicze apelowały do rządu o zwiększenie tej stawki. Jak podaje rząd, uwagi te nie zostały uwzględnione ze względu na ograniczone możliwości budżetu. 

- Zgodnie z prawem kwota zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze zależy od użytków rolnych, na których gospodaruje rolnik lub wielkość stada bydła jaki rolnik utrzymuje - usłyszeliśmy od wójta gminy Dąbrowa Marcina Barczykowskiego, który dodał: - Dotyczy to zarówno krów mlecznych, jak i bydła ras mięsnych, przy czym wielkość stada jest podawana w Dużych Jednostkach Przeliczeniowych (DJP). Wpływ na wielkość zwrotu akcyzy za paliwo ma także limit rocznego zużycia paliwa rolniczego. 

Rząd określił, że w 2020 roku rolnik będzie mógł otrzymać kwotę zwrotu akcyzy za paliwa rolnicze w wysokości: 100 zł do 1 ha użytków rolnych oraz 30 zł do 1 DJP bydła.

Wypłata nastąpi zgodnie ze złożonymi przez rolników wnioskami tj. na wskazane konto lub w kasie Urzędu Gminy (ul. Kasztanowa 6, I pięto). Wypłacający pieniądze w kasie powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.

Joanna Świetnicka, 19 I 2020

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.