Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Elżbieta Jasek, dyrektor Domu Dziecka w Trzemesznie nadal nie wie, jaki los czeka prowadzoną przez nią placówkę fot. Roman Wolek

Zarząd powiatu chciał ponownie przyjęcia zmian dotyczących placówek w Trzemesznie i Gnieźnie.

Bez udziału mediów i publiczności odbyła się 20 marca sesja Rady Powiatu w Gnieźnie. Wzięło w niej udział 17 radnych na 27 całego składu Rady. Część radnych uczestniczyła w obradach w rękawiczkach i maseczkach. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie połączenia Domu Dziecka w Gnieźnie i domu dziecka funkcjonującego dotychczas w ramach Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie Droga do Domu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. W wyniku połączenia placówki mają więc zostać włączone w strukturę organizacyjną PCPR w Gnieźnie i zakończyć swoją działalność w formie odrębnych jednostek budżetowych.

Projekt tej uchwały znalazł się także w programie sesji 27 lutego. Jednak z powodu zbyt małej informacji dotyczących proponowanych zmian, na wniosek radnego Marka Gotowały, uchwała dotycząca trzemeszeńskiego Domu Dziecka została wycofana z porządku obrad.

Na piątkowej sesji radny Marcin Makohoński dziwił się, że skoro zarządowi nie udało przepchnąć się tej uchwały na poprzedniej sesji, to próbuje się to zrobić po raz drugi. Nazwał takie działanie nieodpowiedzialnym i niepotrzebnym. Proponował, żeby zajmować się bieżącymi problemami, a nie wyciągać takiego tematu przy okazji koronowirusa. Marek Gotowała ponownie próbował wycofać uchwałę z porządku obrad. Jednak w związku z tym iż była to sesja nadzwyczajna, tylko wnioskodawca mógł wystąpić o zmianę porządku. Uchwała została więc poddana głosowaniu, jednak nie została przyjęta. Głosowało za nią tylko 5 radnych, przy 8 głosach przeciw i 4 wstrzymujących się od głosu.

Roman Wolek, 21 III 2020

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.