Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk udostępnił listę wyborców z terenu gminy fot. Paweł Lachowicz

Wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk z PiS - pomimo wczorajszej deklaracji przekazanej reporterowi Pałuk, że nie udostępni Poczcie Polskiej spisu wyborców z terenu gminy - spis taki jeszcze wczoraj po pismach od wojewody i premiera, po południu przekazał.

W dzisiejszym papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej piszemy o decyzjach włodarzy poszczególnych gmin podjętych w sprawie udostępnienia Poczcie Polskiej spisu wyborców z terenu gmin. Wszyscy włodarze z gmin Jeziora Wielkie, Strzelno, Mogilno, Dąbrowa, Orchowo i Trzemeszno na nasze pytanie, czy udostępnią spis wyborców do przeprowadzenia wyborów prezydenckich powiedzieli jasno, że nie ma ku temu podstaw prawnych i takowych spisów nie udostępnią.

- Otrzymaliśmy maila z Poczty Polskiej. Na chwilę obecną nie udostępniamy listy wyborców z naszej gminy. Jeżeli otrzymamy jakąś decyzję administracyjną od wojewody, czy od premiera, to ten spis udostępnimy. Na dzień dzisiejszy nie udostępniamy. My musimy się na czymś opierać, a komplet dokumentów musi być - powiedział nam wczoraj przed południem wójt gmin rządzonej przez PiS Dariusz Ciesielczyk.

Tymczasem dzisiaj otrzymaliśmy informację od naszego czytelnika, że wójt Ciesielczyk listę wyborców z gminy jednak udostępnił. Zadzwoniliśmy do wójta z pytaniem, czy rzeczywiście tęak uczynił i dlaczego. W odpowiedzi usłyszeliśmy: - Wczoraj po południu udostępniliśmy spis wyborców. Udostępniłem z tego względu, że otrzymałem pismo od wojewody i od premiera, więc mam komplet dokumentów, więc udostępniłem. Warto dodać, że gmina Jeziora Wielkie zarezerwowała w budżecie pieniądze na organizację i przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na marcowej sesji zwiększono na ten cel kwotę 12.959 zł w planie wydatków.

Tymczasem cały czas spisu wyborców nie udostępnia burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. W dzisiejszej naszej rozmowie podtrzymał wypowiedziane wczoraj słowa, że nie ma podstaw prawnych do wydania spisu wyborców. Dodatkowo do gminy Strzelno wpływają pisma mieszkańców z informacją, że nie zgadzają się na udostępnienie ich danych osobowych.

Magdalena Lachowicz, 27 IV 2020

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.