fot. Marek Holak

Zaproponowane przez burmistrza Duszyńskiego zmiany budżetowe poparło 8 radnych Wspólnoty i 2 radnych PSL-u. Przeciwko zagłosowało 7 radnych PSL-u i 3 radnych Prawicy Ziemi Mogileńskiej. 1 radny PSL-u wstrzymał się od głosu.

Dopiero dzisiaj, 4 maja, po 5 dniach ukazały się imienne wyniki głosowania radnych Rady Miejskiej w Mogilnie, z sesji odbytej online 29 kwietnia. Jak ustaliliśmy, w czwartek 30 kwietnia pracownicy biura Rady Miejskiej przygotowywali sesję nadzwyczajną i nie mieli czasu, aby te wyniki wrzucić na stronę internetową gminy Mogilno przed majówką.

Chodziło tutaj głównie o wyniki jednego głosowania, nad zmianami budżetowymi (piszemy o tym we wcześniejszych artykułach). To głosowanie burmistrz Leszek Duszyński przegrał, gdyż 10 radnych poparło zmiany, a 10 radnych było im przeciwnych. 1 radny wstrzymał się od głosu. Czyli nie było większości dla projektu uchwały.

Burmistrz w Radzie może zawsze liczyć na 8 radnych Wspólnoty Samorządowej, czyli: Teresę Kujawę, Alinę Dobersztyn, Ewę Kwit, Małgorzatę Staniek, Grzegorza Stochlińskiego, Łukasza Drzazgowskiego, Stanisława Radtke i Stanisława Redmanna. Zmiany budżetowe poparło jednak 10 radnych. Jak wynika z głosowania, burmistrza poparli jeszcze 2 radni PSL: Maria Malczewska ze Świerkówca i przewodniczący RM Paweł Molenda z Padniewka.

Przeciwko zagłosowało także 10 radnych: 7 radnych PSL-u - Katarzyna Barczak, Barbara Lech, Zofia Gąsior, Małgorzata Źrałka, Przemysław Majcherkiewicz, Karol Nawrot i Zbigniew Spólnik oraz 3 radnych Prawicy Ziemi Mogileńskiej - Ewa Szarzyńska, Wioleta Michalak i Robert Przepiórka.

Od głosu wstrzymał się radny PSL Łukasz Gapiński.

Kolejne głosowanie nad tą samą uchwałą nastąpi już w środę, 6 maja podczas nadzywyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Marek Holak, 4 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.