Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kamienica w Mogilnie, gdzie zawisła flaga białoruska   fot. Marek Holak

Na kamienicy przy pl. Wolności w Mogilnie (tam gdzie jest Zakład Zegarmistrzowski) pojawiła się biało-czerwono-biała flaga.

Wywiesili ją Maria i Krzysztof Witczakowie - solidarni z mieszkańcami Białorusi walczącymi z reżimem Łukaszenki o wolność kraju i o demokratyczne swobody. Na swoim profilu facebookowym praktycznie codziennie Krzysztof Witczak zamieszcza bardzo ciekawe posty związane z sytuacją na Białorusi. Flaga wzbudza u mieszkańców Mogilna zaciekawienie, choć w pierwszej chwili niewielu zwraca na nią uwagę, bo kolorami zbliżona jest do flagi polskiej.

Biało-czerwono-biała flaga Białorusi jest historyczną flagą tego kraju, przyjętą w 1918 roku. Jest symbolem kraju na emigracji, była obowiązującą flagą Białorusi w latach 1991-1995, po rozpadzie ZSRR. Obecnie używana jest przez demokratyczną i niepodległościową część społeczeństwa. Nie jest uznawana przez reżim Łukaszenki.

Marek Holak, 14 VIII 2020

Kalendarz 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.