Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. zrzut ekranu Damian Stawski

18 stycznia na twitterze Marka Suskiego, prominentnego polityka PiS ukazał się wpis z roznegliżowanymi zdjęciami działaczki Porozumienia, kandydatki na burmistrza Mogilna Ewy Szarzyńskiej ze Strzelec.

Do zdjęć dołączone były 4 wpisy. Polityk PiS opisywał, że zdjęcia te otrzymywał osobiście od wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie i czuł się przez nią w ten sposób molestowany.

"Będę wykorzystywał wszystkie moje polityczne możliwości, będę zwracał się osobiście do Kaczyńskiego, żeby Szarzyńska już nigdy nie pojawiła się na polskiej scenie politycznej. Dziś opublikowała na Instagram, nowe zdjęcia",

"Takie wulgarne zachowanie osoby publicznej jest niedopuszczalnie. Nie zdziwiłbym się, gdyby taką rozwiązłość seksualną wykazywali politycy w KO lub w otoczeniu Marty Lempart"

"Już po kilku dniach zacząłem otrzymywać od niej zdjęcia o charakterze intymnym. Wielokrotnie wzywałem do zaprzestania prześladowań, ale niestety te działania nie przyniosły rezultatu. Jestem zmuszony powstrzymać molestowanie seksualne",

"Zachowanie niektórych kobiet jest niedopuszczalne i przekracza wszelkie moralne granice. W tej sytuacji jestem zmuszony przedstawić swoje dowody, aby powstrzymać molestowanie seksualne wobec mnie" - czytamy we wpisach na profilu twitterowym Marka Suskiego.

Screeny wpisów błyskawicznie zaczęły krążyć w internecie i dotarły także do wiadomości naszej redakcji. Zaczęły się pojawiać także pierwsze reakcje na te publikacje.

Co jednak ciekawe. Na profilu podpisanym Ewa Szarzyńska pojawił się także wpis skierowany do Marka Suskiego.

"Marku, jeśli w ciągu dwóch godzin nie usuniesz poniższych wpisów oraz nie przeprosisz mnie publicznie, opublikuję intymne zdjęcia, które od ciebie otrzymywałam, a także propozycje o charakterze seksualnym" - czytamy we wpisie.

O 10.32 stanowisko opublikowała na twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska.

"Doszło do włamania na konto posła Marka Suskiego. Zamieszczane treści nie są jego autorstwa. Sprawa jest wyjaśniana" - czytamy w jej wpisie.

Z samą Ewą Szarzyńską nie udało nam się skontaktować. Miała wyłączony telefon. Przekazała jednak informację na temat tego zdarzenia dziennikarzom tvp.info oraz Wyborczej. Dziennikarzowi tvp.info powiedziała, że nie są to jej zdjęcia i nigdy takich nie robiła. Z kolei Wyborczej powiedziała, że zdjęcia są rzeczywiście jej. Tyle tylko, że nigdzie ich nie wysyłała, a konta na jej twitterze i instagramie zostały przechwycone i nie ma do nich dostępu. Sprawę miała zgłosić organom ścigania.

Z kolei na intsagramie w jednym z wpisów z przejętego konta czytaliśmy, że za sytuację z jej zdjęciami i ich publikacją miał być odpowiedzialny inowrocławski radny Porozumienia Dobromir Szymański i jego parnerka. Na profilu Ewy Szarzyńskiej na instramie pojawiły się prywatne zdjęcia pary. Dobromir Szymański również wydał oświadczenie w tej sprawie.

Na jego instragramie czytamy: "Informuję, że nastąpił włam na konto mojej partnerki Izabeli Wierzbińskiej, na którym była nasza prywatna konwersacja, a treści stamtąd są naszą osobistą sprawą. W prawdzie nie są one kontrowersyjne, ale stanowią naruszenie naszej prywatności. Jednocześnie informuję, że sprawa została zgłoszona organom ścigania. Każdy ma rzeczy, które wysyła tylko jednej osobie, do której ma zaufanie. Są też tacy ludzie, którzy życzą nam źle. Sam miałem uwierzytelnianie dwuskładnikowie i nie zawiodło. C'est la vie" - czytamy we wpisie inowrocławskiego radnego Porozumienia.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemi Mogileńskiej oraz w e-Pałukach w czwartek 21 stycznia.

Damian Stawski, 18 I 2021

Kalendarz 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.