Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Damian Stawski

W dzisiejszym numerze Pałuk i Ziemi Mogileńskiej 21 stycznia publikujemy artykuł "W sieci nagich zdjęć" dotyczący bezprawnego ujawnienia w przestrzeni publicznej prywatnych zdjęć wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Ewy Szarzyńskiej. W środę 20 stycznia mimo próby kontaktu i wysłanych pytań nie otrzymaliśmy żadnych odpowiedzi na zadane przez redakcję pytania dotyczące tej sprawy. Dopiero 20 stycznia późnym wieczorem Ewa Szarzyńska przesłała oświadczenie w całej sprawie. Publikujemy je poniżej w całości.

 Oświadczenie Ewy Szarzyńskiej z dnia 20 stycznia 2021 roku.

"W związku z bezprawną publikacją zdjęć zawierających wizerunek mojej osoby, jestem ofiarą przestępstwa i czuję się pokrzywdzona w sprawie działaniem hakera oraz mediów.
Padłam ofiarą hakera, który bezprawnie ujawnił zdjęcia z moim wizerunkiem dokonując m.in. manipulacji danymi znajdującymi się na prywatnym dysku, następnie publikując je i podszywając się pod moją osobę i jeszcze inne osoby.
Media bezprawnie opublikowały i powielały skradzione zdjęcia z moim wizerunkiem dodatkowo naruszając moje prawnie chronione dobra osobiste i prawa do mojego wizerunku.
Aktualnie po moim zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na moją szkodę z art. 190a par. 2 Kodeksu karnego oraz art. 267 par. 1 i par. 4 Kodeksu karnego właściwe organy winny prowadzić w dalszej kolejności postępowanie celem wyjaśnienia tego zdarzenia i wykrycia sprawcy lub sprawców przestępstwa, w tym ewentualnej oceny prawnokarnej zachowania osób zarządzających portalem.
Aktualnie nie jestem w stanie ustalić motywów działania sprawcy/sprawców, co najpewniej będzie przedmiotem postępowania przygotowawczego w prokuraturze.
Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania karnego, jako pokrzywdzona przestępstwem nie będę udzielała żadnych informacji lub wyjaśnień do czasu ich prawomocnego zakończenia.
Jednocześnie proszę, aby redakcja nie publikowała żadnych niepotwierdzonych i nie sprawdzonych informacji z moim wizerunkiem, bez mojej wiedzy i zgody, gdyż to narusza moje prawnie chronione dobra osobiste.
Nie ma żadnych podstaw prawnych i faktycznych do publikacji w.w bezprawnie pozyskanych wizerunków, gdyż nie dotyczą one mojej publicznej działalności jako radnej i stanowią one moją prywatną własność.
W dalszej kolejności wszelkich wyjaśnień i informacji o podjętych krokach prawnych będzie udzielał ustanowiony w sprawie pełnomocnik".

Damian Stawski, 21 I 2021

 

Kalendarz 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.