fot. Damian Stawski

W dzisiejszym numerze Pałuk i Ziemi Mogileńskiej 21 stycznia publikujemy artykuł "W sieci nagich zdjęć" dotyczący bezprawnego ujawnienia w przestrzeni publicznej prywatnych zdjęć wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Ewy Szarzyńskiej. W środę 20 stycznia mimo próby kontaktu i wysłanych pytań nie otrzymaliśmy żadnych odpowiedzi na zadane przez redakcję pytania dotyczące tej sprawy. Dopiero 20 stycznia późnym wieczorem Ewa Szarzyńska przesłała oświadczenie w całej sprawie. Publikujemy je poniżej w całości.

 Oświadczenie Ewy Szarzyńskiej z dnia 20 stycznia 2021 roku.

"W związku z bezprawną publikacją zdjęć zawierających wizerunek mojej osoby, jestem ofiarą przestępstwa i czuję się pokrzywdzona w sprawie działaniem hakera oraz mediów.
Padłam ofiarą hakera, który bezprawnie ujawnił zdjęcia z moim wizerunkiem dokonując m.in. manipulacji danymi znajdującymi się na prywatnym dysku, następnie publikując je i podszywając się pod moją osobę i jeszcze inne osoby.
Media bezprawnie opublikowały i powielały skradzione zdjęcia z moim wizerunkiem dodatkowo naruszając moje prawnie chronione dobra osobiste i prawa do mojego wizerunku.
Aktualnie po moim zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na moją szkodę z art. 190a par. 2 Kodeksu karnego oraz art. 267 par. 1 i par. 4 Kodeksu karnego właściwe organy winny prowadzić w dalszej kolejności postępowanie celem wyjaśnienia tego zdarzenia i wykrycia sprawcy lub sprawców przestępstwa, w tym ewentualnej oceny prawnokarnej zachowania osób zarządzających portalem.
Aktualnie nie jestem w stanie ustalić motywów działania sprawcy/sprawców, co najpewniej będzie przedmiotem postępowania przygotowawczego w prokuraturze.
Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania karnego, jako pokrzywdzona przestępstwem nie będę udzielała żadnych informacji lub wyjaśnień do czasu ich prawomocnego zakończenia.
Jednocześnie proszę, aby redakcja nie publikowała żadnych niepotwierdzonych i nie sprawdzonych informacji z moim wizerunkiem, bez mojej wiedzy i zgody, gdyż to narusza moje prawnie chronione dobra osobiste.
Nie ma żadnych podstaw prawnych i faktycznych do publikacji w.w bezprawnie pozyskanych wizerunków, gdyż nie dotyczą one mojej publicznej działalności jako radnej i stanowią one moją prywatną własność.
W dalszej kolejności wszelkich wyjaśnień i informacji o podjętych krokach prawnych będzie udzielał ustanowiony w sprawie pełnomocnik".

Damian Stawski, 21 I 2021

 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.