Urząd Miejski w Strzelnie fot. Magdalena Lachowicz

1 lutego w Urzędzie Miejskim w Strzelnie burmistrz Dariusz Chudziński podpisał umowę na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

PSZOK jest jednym z narzędzi służących zwiększaniu efektywności segregacji i odzysku odpadów, do których mieszkańcy mogą oddawać posegregowane odpady. Punkt ten wraz z całą infrastrukturą pobudowany zostanie za oczyszczalnią ścieków w Strzelnie Klasztornym i powstanie przy udziale środków Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 1.236.939,27 zł, natomiast gmina do inwestycji dołoży 218.283,23 zł.
Przypomnijmy, że Urząd Miejski zlecił i otrzymał dokumentację projektowo-techniczną aktualizującą budowę PSZOK. Aktualizację wykonała firma Kodek z Poznania za ok. 10.000 zł. Burmistrz zapewnia, że inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 11 lutego.

Magdalena Lachowicz, 4 II 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.