Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Delegację z wiązanką kwiatów tworzyli: szefowa gminnych struktur SLD Tatiana Urban, członkowie Zarządu Powiatu Tomasz Krzesiński (szef powiatowych struktur SLD) i Paweł Jankowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski   fot. Marek Holak

Przy Pomniku Wdzięczności na rynku w Mogilnie można oglądać wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja.

1 maja jak co roku mogileńska lewica uczciła Święto Pracy. Obostrzenia pandemiczne powodują, że we wszystkich oficjalnych uroczystościach uczestniczą tylko oficjalne delegacje. Delagacja złożyła pod Pomnikiem Wdzięczności na rynku wiązankę kwiatów. Pod obeliskiem Jana Pawła II na rynku zapalony znicz. Szef powiatowych struktur SLD Tomasz Krzesiński zaprosił potem wszystkich na kawę do siedziby SLD.

Z uwagi na panujące obostrzenia również uroczystości 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja przebiegać będą w skromnej formule zgodnej z obowiązującymi przepisami. W poniedziałek 3 maja o 12.00 delegacje władz samorządowych złożą kwiaty przy Pomniku Wdzięczności. Jednocześnie Mogileński Dom Kultury i Muzeum Ziemi Mogileńskiej proponują obejrzenie dwóch wystaw.

Od piątku na rynku można oglądać wystawę Konstytucja 3 Maja, przygotowaną przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy w 2016 roku. Druga z wystaw prezentowana jest także od piątku na ogrodzeniu harcówki przy ul. Kościuszki 5. Jest to retrospektywna wystawa dotycząca obchodów 1 Maja w Mogilnie na przestrzeni lat. Zaprezentowane zdjęcia z uroczystości pierwszomajowych pochodzą z archiwów Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Marek Holak 1 V 2021

Reklama na stronie

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.