Starosta Bartosz Nowacki przedstawia na sesji 25 czerwca, czym w 2020 roku zajmował się powiat mogileński   fot. Marek Holak

25 czerwca w auli Zespołu Szkół w Mogilnie odbyła się sesja Rady Powiatu. Wśród wielu uchwał głosowano watum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Mogilno.

Wotum zaufania zarząd otrzymał 11 głosami, 4 radnych było przeciwnych a 1 radny wstrzymał się od głosu. Za absolutorium dla Zarządu Powiatu zagłosowało jednogłośnie 14 radnych, akurat obecnych na sesji. Przy okazji dyskusji absolutoryjnej doszło do ostrej wymiany zdań między byłym starostą Tomaszem Barczakiem i częścią radnych z PSL-u, a obecnym starostą Bartoszem Nowackim, między innymi na tematy związane z tworzeniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu w Strzelnie, na temat szkoły rolniczej w Bielicach, na temat strefy gospodarczej w Bielicach, czy na temat wykorzystania wolnych środków w budżecie 2020 roku na cele inwestycyjne.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, w czwartek 1 lipca.

Marek Holak, 25 VI 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.