Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Marek Holak

Pensja burmistrza Leszka Duszyńskiego wzrośnie z 10.620 złotych brutto do 20.039 złotych brutto. Duże podwyżki diet przegłosowali również radni dla siebie, dla sołtysów i szefów osiedli.

REKLAMA

Podwyżki we wszystkich samorządach muszą zostać wprowadzone w związku z wejściem w życie z dniem 1 listopada ustawy z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Mogileńscy radni zajmowali się podwyżkami na środowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie, 24 listopada. Zarówno podczas komisji jak i podczas sesji na temat proponowanych diet i pensji burmistrza nikt z radnych nie odezwał się ani słowem. Odbyły się tylko głosowania. Obserwujący wczorajszą sesje nie usłyszeli, jakie nowe podwyżki ustalili mogileńscy radni, dlatego, że nowe kwoty nie padły. Dlatego zwróciliśmy się o te kwoty do ratusza i je poniżej publikujemy.

PENSJA BURMISTRZA

Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński po obniżce pensji w 2018 roku zarabiał 10.620 zł brutto.

* Teraz będzie zarabiał 20.039 złotych brutto, na rękę dostanie 12.665 złotych. Na kwotę pensji brutto składa się: pensja zasadnicza - 10.430 złotych, dodatek funkcyjny - 3.380 złotych, dodatek specjalny - 4.143 złote i wysługa lat - 2.086 zł.

Burmistrz otrzyma także spłatę podwyższonego wynagrodzenia, za okres od 1 sierpnia tego roku.

DIETY RADNYCH RADY MIEJSKIEJ

Ważna uwaga, diety nie podajemy w kwocie brutto, gdyż radni od diet nie płacą podatku.

* 2.898,86 zł - tyle będzie miesięcznie otrzymywał diety przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Molenda, do tej pory otrzymywał dietę w wysokości 1.711,14 zł.

* 2.093,62 zł - po tyle miesięcznie będą otrzymywać wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ewa Szarzyńska i Karol Nawrot., Do tej pory otrzymywali dietę 1.207,86 zł.

* 1.771,53 zł - po tyle miesięcznie będą otrzymywać przewodniczący komisji Rady Miejskiej: Ewa Kwit, Katarzyna Barczak, Małgorzata Źrałka, Przemysław Majcherkiewicz i Robert Przepiórka. Do tej pory otrzymywali po 1.006,55 zł.  

* 1.610,48 zł - po tyle miesięcznie będą otrzymywać tzw. zwykli radni: Barbara Lech, Zofia Gąsior, Alina Dobersztyn, Maria Malczewska, Małgorzata Staniek, Wioleta Michalak, Waldemar Krystkowiak, Stanisław Radtke, Zbigniew Spólnik, Łukasz Drzazgowski, Stanisław Redmann, Łukasz Gapiński, Grzegorz Stochliński, którzy nie pełnią w samorządzie żadnych funkcji. Do tej pory miesięcznie otrzymywali po 805,24 zł, czyli jest to wzrost diety o 100 procent.

DIETY SOŁTYSÓW I SZEFÓW OSIEDLI

* 500 zł -  tyle miesięcznie diety otrzymają sołtysi i szefowie 4 mogileńskich osiedli. Do tej pory było to 400 zł diety.

Marek Holak, 25 XI 2021 

Kalendarz 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.