Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mirosław Leszczyński   fot. arch. Pałuk

13 radnych odwołało z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Magdalenę Harasimowicz-Zawodniak.

REKLAMA

Na sesji Rady Powiatu Mogilno 18 stycznia głosowano wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Mogilno Magdaleny Harasimowicz-Zawodniak z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Taki wniosek na ręce przewodniczącego Rady Powiatu złożyło pisemnie 5 radnych

W tajnym głosowaniu.13 radnych zagłosowało za odwołaniem radnej, 1 głos był przeciwny odwołaniu a 1 głos oddano jako nieważny. W sesji nie biorą udziału radni Bartosz Nowacki i Marian Mikołajczak.

Na funkcję nowego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Robert Musidłowski zgłosił radnego Mirosława Leszczyńskiego, radnego powiatowego czwartej kadencji, pracownika zakładu budżetowego Mogileńskie Domy. Mirosław Leszczyński tak zareagował na wskazanie jego osoby: - Tydzień temu zostałem nominowany już przez media. Nie wypada mi kolego odmówić. Przyjmuję.

W głosowaniu tajnym uzyskał 13 głosów poparcia, 2 głosy oddano nieważne.

Obecnie w składzie prezydium Rady Powiatu zasiadają tylko mieszkańcy gminy Mogilno: Robert Musidłowski - przewodniczący, Wojciech Baran - wiceprzewodniczący i Mirosław Leszczyński - wiceprzewodniczący - wszyscy z 12-osobowej koalicji rządzącej powiatem.

Marek Holak, 18 I 2022

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.