Tablica pamiątkowa na Pikuju, najwyższym szczycie Bieszczadów Wschodnich, upamiętniająca młodych ludzi, poległych w "walce z moskiewskim okupantem" w 2014 i 2015 roku.   fot. Dominik Księski

Przeczytaj poniżej słowa, jakie kierujemy do mieszkańców Ukrainy w ich ojczystym języku. Nasza gazeta powstała kiedyś z tych samych powodów, z których Wy dziś opieracie się Rosji. Z potrzeby wolności.

 

Тижневик Палукi до громадян України
Шановні громадяни України!

Наша газета свого часу була створена з тих самих причин, з яких ви сьогодні протистоїте Росії. З потреби свободи. Тому ми вас чудово розуміємо. Ми розуміємо ваше бажання, щоб Україна була вільною країною. Ми захоплюємося, вашим мужнім протистоянням могутності московського імперіалізму, який вторгнувшись до вашої Батьківщини, виключив себе з групи цивілізованих урядів. Ми бачимо, що сьогодні боротьба за захист європейських цінностей йде побизу Києва. Бажаємо перемоги!

редакція tижневика Палукi

 

Tygodnik Pałuki do obywateli Ukrainy
Drodzy Obywatele Ukrainy!

Nasza gazeta powstała kiedyś z tych samych powodów, z których Wy dziś opieracie się Rosji. Z potrzeby wolności. Dlatego doskonale Was rozumiemy.
Rozumiemy to, że chcecie, by Ukraina była wolnym krajem. Podziwiamy, że przeciwstawiacie się potędze moskiewskiego imperializmu, który najeżdżając Wasz kraj wykluczył się z grona cywilizowanych rządów. Widzimy, że walka w obronie europejskich wartości przebiega dziś niedaleko Kijowa. Życzymy Wam zwycięstwa!

redakcja tygodnika Pałuki

Dominik Księski, 26 II 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.