Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rodzina: Viktoria Vorobiova, Piddubny Dmytro oraz Kyrylo Vorobiov z  Łucka   fot. Pawel Lachowicz

W trzecim dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę, 26 lutego do Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie) przybyła rodzina: Viktoria Vorobiova, Dmytro Piddubny oraz Kyrylo Vorobiov.

REKLAMA

Viktoria Vorobiova, Dmytro Piddubny oraz Kyrylo Vorobiov dotarli z miejscowości Łuck, leżącej niecałe 200 kilometrów od przejścia granicznego w Dorohusku. To przejście graniczne można przekroczyć wyłącznie samochodem. Co jakiś czas pojawiają się tam również autobusy. Rodzina przekroczyła granicę wczoraj w piątek 25 lutego wieczorem. Dzisiaj w sobotę 26 lutego około 17.00 zostali zakwaterowani w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

Jest to miejsce, które burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński wskazał, jako miejsce schronienia dla Ukraińców. W załączonym filmiku Viktoria i Dmytro opowiadają jak znaleźli się w Polsce i co dzieje się na Ukrainie.

 

Viktoria Vorobiova i Dmytro Piddubny opowiedzieli reporterowi Pałuk jak wyjechali z Łucka, przekroczyli granicę w Dorohsku i dotarli do Przyjezierza fot. Paweł Lachowicz

 

Jutro, w niedzielę 27 lutego do ZAZ w Przyjezierzu przybędą jeszcze 4 rodziny. Burmistrz zapewnia, że gmina Strzelno udzieli schronienia tylu uchodźcom, na ile pozwolą warunki lokalowe i możliwości Strzelna. W przyszłym tygodniu MGOPS w Strzelnie po konsultacji ze sztabem kryzysowym kierowanym przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza wyda komunikat, w jaki sposób będzie można wesprzeć uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. W sumie w Zakładzie Aktywności Zawodowej, jak mówi burmistrz przygotowanych jest 20 miejsc, które czekają na uchodźców. Poza tym 20 mieszkań przygotowała firma Jamox ze Strzelna i kilka lokali Roman Dobrzyński ze Sławska Dolnego. Są też firmy, które zadeklarowały wyżywienie dla uchodźców. Wszystkie prace koordynuje MGOPS w Strzelnie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 3 marca.

Film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 26 II 2022

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.