fot. Marek Holak

Będzie to gest solidarności wobec narodu ukraińskiego walczącego z rosyjskim najeźdżcą. Będzie to antywojenna manisfestacja. Będzie to protest wobec wojennej polityki reżimu Putina. Będzie to wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy żyją niedaleko nas i obok nas w naszym mieście.

REKLAMA

W poniedziałek 28 lutego o 19.00 przed pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego przy Urzędzie Miejskim na ul. Narutowicza w Mogilnie odbędzie się wiec poparcia i solidarności mieszkańców Mogilna z narodem ukraińskim, walczącym o wolność w wojnie z rosyjskim agresorem.

Organizatorzy proszą - jeżeli ktoś ma taką możliwość - o przyniesienie polskich i ukraińskich flag. W programie przewidziano między innymi: odegranie hymnów narodowych, wystąpienie burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego oraz informację o prowadzonych zbiórkach darów.

Przypomnijmy, że miastem partnerskim Mogilna są Brody (położone w obwodzie lwowskim). Wielu mieszkańców tego miasta gościło w przeszłości w domach mogilnian.

Poniżej przeczytasz o liście wsparcia, wysłanym 25 lutego przez burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego do mera Brodów Anatolija Beleja:

http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-inne/5331-slowa-wsparcia-od-burmistrza-leszka-duszynskiego-i-mieszkancow-mogilna-do-mera-brodow-na-ukrainie

Marek Holak, 27 II 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.