Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Minuta ciszy mogileńskich samorządowców dla ukraińskich ofiar wojny   fot. Marek Holak

W czwartek 3 marca, na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Molendy, radni Rady Miejskiej minutą ciszy uczcili pamięć ukraińskich ofiar, poległych w wojnie z sowiecką Rosją.

REKLAMA

Mogileńscy radni zebrali się w czwartek 3 marca o 14.30 na nadzywczajnej sesji Rady Miejskiej. Minutą ciszy uczcili pamięć ukraińskich ofiar, poległych w wojnie z sowiecką Rosją. Rozmawiali między innymi o udzielaniu pomocy dla uchodźców w gminie Mogilno. Radna Katarzyna Barczak podkreślała doskonała pracę Punktu Zbiórki Darów w Gębicach, którym kieruje grupa młodych ludzi, wśród nich Jarosław Gębala, Radek Nowak i Mateusz Rezulak. Radni podkrślali, żeby nie przynosić już do punktu odzieży, tylko środki chemiczne, żywność o długim terminie do spożycia. Radna Maria Malczewska zwróciła uwagę na pewien problem, który zauważyła. Prosiła, aby nie przynosić do punktu odzieży, która jest już stara, zniszczona. - Aby to była taka rzecz, którą sami chcielibyśmy założyć - mówiła. Radna Malczewska dodała: - Ci ludzie tu uciekają przed wojną, nie traktujmy ich jak intruzów i patologii. Oni oczekują od nas ciepła i wsparcia. Słowa radnej poparł Paweł Molenda. Podobnie burmistrz Leszek Duszyński mówił, że jak zobaczył stan niektórych rzeczy przynoszonych przez ludzi, to był przerażony.

Radna Wioleta Michalak przygotowała puszkę, do której radni mogli wrzucać datki na uchodźców z Ukrainy. Burmistrz Duszyński zapowiedział, że od wtorku 8 marca gotowy będzie na przyjęcie uchodźców z Ukrainy gminny Hotel Mogilno przy ul. Mickiewicza (na stadionie Pogoni).

Marek Holak, 3 III 2022

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.