Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Sołtysem Bronisławia wybrany został ponownie Grzegorz Skowron fot. Magdalena Lachowicz

Na terenie gminy Strzelno trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na kolejną kadencję.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

KIJEWICE/WITKOWO

1 lutego w świetlicy wiejskiej w Mirosławicach odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze sołectwa Kijewice/Witkowo. W zebraniu uczestniczyło 12 mieszkańców na 112 uprawnionych do głosowania. Na początku ustępująca sołtyska Justyna Świecińska złożyła sprawozdanie z działalności sołectwa w mijającej kadencji. Następnie przystąpiono do przeprowadzenia wyborów. Na sołtysa zgłoszono tylko jedną kandydaturę dotychczasowej sołtyski Justyny Świecińskiej. Komisja skrutacyjna dokonała przeliczenia oddanych tajnie głosów, po czym okazało się, że za zgłoszoną kandydaturą głosowali wszyscy obecni na zebraniu.

W związku z tym Justyna Świecińska będzie pełniła funkcję sołtysa kolejną kadencję.  W trakcie spotkania dokonano również wyboru nowej rady sołeckiej, w skład której weszli Agnieszka Siekacz, Agnieszka Podlas, Władysław Stepa, Krzysztof Patyna, Zbigniew Rozesłaniec. Przewodniczącą Rady Sołeckiej została Agnieszka Siekacz.

 

Sołtyską Kijewic ponownie wybrana została Justyna Świecińska. Na zdjęciu podczas jednej z imprez integracyjnych dla dzieci z sołectwa fot. Magdalena Lachowicz

 

MIROSLAWICE

1 lutego odbyło się również zebranie sprawozdawczo - wyborcze sołectwa Mirosławice. W spotkaniu uczestniczyło 16 mieszkańców na 74 uprawnionych do głosowania. Na sołtysa wybrano ponownie Teresę Rogozińską, która była jedyna kandydatką i uzyskała 16 głosów. Do Rady Sołeckiej mieszkańcy wybrali: Grzegorza Grodziskiego, Bartłomieja Czynsza, Jarosława Rogowskiego, Łukasza Krawczykowskiego, Ryszarda Kubackiego. Przewodniczącym Rady Sołeckiej został Grzegorz Grodziski. 

 

Sołtyską Mirosławic ponownie wybrana została Teresa Rogozińska. Na zdjęciu podczas jednej z imprez integracyjnych dla dzieci z sołectwa fot. Magdalena Lachowicz

    

 BRONISŁAW

2 lutego w świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze sołectwa Bronisław. Na 283 mieszkańców uprawnionych do głosowania w zebraniu uczestniczyło 20 osób. Na sołtysa zaproponowano tylko jedna kandydaturę, ustępującego sołtysa Grzegorza Skowrona, który uzyskał poparcie wszystkich 20 osób obecnych na zebraniu i będzie pełnił funkcje sołtysa kolejna kadencję. W drodze przeprowadzonych wyborów w skład rady sołeckiej weszli: Mateusz Skowron, Jan Pawłowski, Stefan Bosiacki, Piotr Bachan, Piotr Rojek. Przewodniczącym Rady Sołeckiej został Mateusz Skowron.  

Kolejne zebrania wyborcze na terenie gminy Strzelno odbędą się:

Markowice – 6 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Wymysłowice – 7 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Młynice – 8 lutego o 19.00 (świetlica wiejska w Młynach)

Młyny – 9 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Strzelno Klasztorne – 15 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Niemojewko – 16 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Jeziorki – 20 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Rzadkwin – 21 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Górki – 22 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Stodoły – 23 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Sławsko Dolne – 28 lutego o 18.00 (świetlica wiejska)

Żegotki – 13 marca o 18.00 (świetlica wiejska)

Łąkie – 14 marca o 18.00 (świetlica wiejska)

Bławaty – 15 marca o 18.00 (świetlica wiejska)

Ciechrz – 20 marca o 18.00 (świetlica wiejska)

Ostrowo – 21 marca o 18.00 (świetlica wiejska)

Magdalena Lachowicz, 3 II 2023

Polityka: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Polityka

Więcej: Polityka

loading...
Więcej: Polityka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.