Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Od 1 stycznia 2020 roku każdy przedsiębiorca oraz osoba nieprowadząca działalności gospodarczej będzie zobowiązana dokonywać przelewów z tytułu podatków PIT, CIT i VAT na swój indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.

Swój mikrorachunek podatkowy można sprawdzić w dwojaki sposób:
- na stronie podatki.gov.pl, korzystając z generatora mikrorachunku podatkowego istnieje możliwość sprawdzenia oraz wydruku mikrorachunku. Generator działa 24h/7, więc można uzyskać swój mikrorachunek w dowolnym momencie, np. korzystając z urządzenia mobilnego (telefonu, tabletu, itd.),
- w dowolnym urzędzie skarbowym.
Aby wygenerować numer lub uzyskać go z urzędu skarbowego, należy wskazać:
- PESEL - jeśli podatnik jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej lub nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT,
- NIP - jeśli podatnik prowadzi działalność gospodarczą lub jest podatnikiem VAT, lub jest płatnikiem podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i/lub zdrowotne.
UWAGA: Wygenerowanie rachunku i jego prowadzenie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie należy korzystać z innych stron internetowych lub numerów rachunków wysyłanych e-mailem lub smsem, które mogą być próbą wyłudzenia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie podatki.gov.pl, w urzędzie skarbowym oraz korzystając z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej (tel. 801-055-055, 22-330-03-30).

Danuta Kania, kierownik referatu Referat Obsługi Bezpośredniej Urząd Skarbowy w Żninie, 2 I 2020

Porady prawne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Porady prawne

Więcej: Porady prawne

loading...
Więcej: Porady prawne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.