Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rolnictwo

Nie podajemy dokładnej lokalizacji pojawiania się białej sarny, gdyż - jak mówi nasz czytelnik - może znaleźć się ktoś, komu spodoba się białe futerko i kto będzie chciał nim ozdobić ścianę swojego domu.

Forum Zimowych Spotkań Klubu Dobrego Rolnika w Strzelnie kończy kolejny, 21. sezon działalności.

W głosowaniu tajnym Robert Musidłowski został wybrany jednogłośnie - otrzymał 50 głosów na 50 obecnych na zebraniu. Ustalono, że 14 października odbędą się uroczyste obchody 95-lecia oddziału w Mogilnie.

O tych problemach mówili na sesji powiatowej 17 lutego mieszkaniec Zofijówki Przemysław Zowczak i radny powiatowy Bartosz Nowacki. Zaapelowali do rządzących powiatem mogileńskim o wysłanie apelu (petycji), w sprawie aktualnej sytuacji w rolnictwie. Starosta Tomasz Krzesiński mówi reporterowi, że będzie o tych sprawach rozmawiał 7-9 marca w ministerstwie rolnictwa.

Do 6 kwietnia 2023 - jeśli masz choćby jedną kurę, musisz się zarejestrować jako hodowca stada - nowa ustawa nie pozostawia wątpliwości. Dodatkowe obciążenia administracyjne sprawiają, że droga do rosołu z wiejskiej, chodzącej po podwórku i tradycyjnie karmionej kury przegrodzona jest administracyjnym płotkiem. Czy każdy gospodarz i każda gospodyni go przeskoczy?

Na terenie gminy Strzelno trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na kolejną kadencję. W trzech sołectwach odbyły się już. Podajemy wyniki wyborów i plan zebrań w pozostałych wsiach gminy Strzelno.

Forum Zimowych Spotkań Klubu Dobrego Rolnika w Strzelnie, w sobotę 18 lutego organizuje doroczną konferencję dotyczącą biologizacji rolnictwa. W związku z wprowadzeniem nowego systemu dopłat bezpośrednich wielką zagadką pozostaje dla rolników zakres wymagań warunkowości umożliwiający planowanie poszczególnych ekoschematów. Przygotowane  prezentacje pozwolą takie informacje pozyskać. Zaproszeni goście podzielą się wiedzą między innymi na temat prowadzenia gospodarstwa w systemie integrowanej produkcji  roślinnej.      

W sobotę, 4 lutego odbędzie się kolejne spotkanie rolników i zainteresowanych mieszkańców w Klubie Dobrego Rolnika w Strzelnie.

Strażaków z OSP Słowikowo o zagrożeniu poinformował Maciej Czech, jeden z mieszkańców, którego koń omal nie stał się ofiarą dzików psów. Strażacy apelują do mieszkańców o rozwagę podczas spacerów na leśne tereny oraz proszą, by uważać na swoje zwierzęta.

W sobotę, 21 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie rolników i zainteresowanych mieszkańców w Klubie Dobrego Rolnika w Strzelnie.

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.