Stanisław Kolbusz (w środku) po swoim wykładzie odpowiadał na indywidualne pytania rolników fot. Magdalena Lachowicz

Działający przy parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie Klub Dobrego Rolnika wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, 15 lutego zorganizowali konferencję Probiotechnologia jako element ograniczania skutków suszy i zdrowego odchowu zwierząt.

Do wygłoszenia wykładów zaproszono kilku wybitnych specjalistów w wykorzystania źródeł białka w rolnictwie i zdrowiu człowieka. Program konferencji umożliwił wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami instytucji, a producentami.
W programie sobotniej konferencji nie zabrakło wykładu Stanisława Kolbusza ze Stowarzyszenia EkosystEM, Michała Morelowskiego z Dolnośląskiego Akceleratora Technologii i Innowacji, Piotra Królikowskiego - główny hodowca Przedsiębiorstwa Działpol w Działyniu, Bartosza Spychalskiego z Gospodarstwa Rolnego w Kruszynie, Tomasza Harciarka - prezesa Agro-Sorb, Jana Kolbusza z firmy Mikrobiotech.
Na zakończenie konferencji przedstawiciel KPODR w Minikowie omówił program Krajowych Dni Pola w Minikowie. Później wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek.
Konferencję zorganizowali Klub Dobrego Rolnika w Strzelnie i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 20 lutego.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 16 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.