Zakaz wstępu obowiązywał również do lasów miradzkich, także w Przyjezierzu. Od poniedziałku wejścia wcześniej zabezpieczone szlabanami, będą otwarte. fot. Paweł Lachowicz

W czwartek, 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji, że zakaz wchodzenia do lasów zostanie zniesiony od poniedziałku, 20 kwietnia.

Decyzja o otwarciu lasów nie oznacza ich pełnego udostępnienia. W celu zapobiegania większym skupiskom ludzi zamknięta pozostaje infrastruktura towarzysząca, w tym specjalne ścieżki edukacyjne, wiaty, miejsca biwakowe oraz parkingi. Podczas spacerów trzeba pamiętać jednak o maseczkach i zachowaniu 2 metrów odległości.
Przypomnijmy, że 3 kwietnia, w związku ze stanem epidemii Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Resort środowiska tłumaczył, że decyzja wynikała z faktu, że wiele osób, mimo zagrożenia epidemią, gromadziło się na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Nadal obowiązuje zakaz wstępu na place zabaw.

Paweł Lachowicz, 17 IV 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.