W konferencji uczestniczyli rolnicy z różnych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego fot. Paweł Lachowicz

W sobotę, 17 lutego w strzeleńskim domu kultury odbyła się konferencja dla rolników poświęconą probiotechnologii i zrównoważonemu rolnictwu.

O korzystnym wpływie probiotechnologii na plonowanie roślin i chów zwierząt mówiło sześć zaproszonych osób Sławomir Gacka, Jan Marczakiewicz, Bartosz Spychalski, Patryk Szerfenberg, Ryszard Bober i Marek Brunka. Konferencję prowadził dr Ryszard Stanek, a podsumowała ją Marta Adamowicz, kierownik działu technologii produkcji rolniczej KPODR w Minikowie, każdy miał też możliwość zadawania pytań ekspertom. Na stoisku Kujawskiego Centrum Mikroorganizmów ProBiotics Polska Mateusza Stanka można było nabyć fachową literaturę zachęcającą do stosowania probiotyków w gospodarstwach rolnych i hodowli zwierząt. Każdy chętny mógł też nabyć gotowe probiotyki. Organizatorami konferencji byli działający przy parafii pw. Św. Trójcy w Strzelnie Klub Dobrego Rolnika wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 22 lutego.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 19 II 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.