Taki szyld zawisł na korytarzu Starostwa Powiatowego przy ul. Ogrodowej   fot. Marek Holak

Punkt Informacyjny KRUS w Mogilnie, w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Ogrodowej wystartuje w pierwszy wtorek sierpnia i na początek będzie otwarty dwa razy w miesiącu.

W czwartek, 1 lipca symbolicznie otwarty został Punkt Informacyjny KRUS w Mogilnie. Będzie mieścił się na parterze budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Ogrodowej. Piszemy, że został otwarty symbolicznie, ponieważ tak naprawdę wystartuje dopiero w pierwszy wtorek sierpnia, od 8.00 do 14.00. Konieczne jest jeszcze zawarcie porozumienia KRUS z powiatem oraz pozytywna decyzja radnych powiatowych.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele Biura KRUS w Inowrocławiu, punkt mogileński otwarty będzie dwa razy w miesiącu, w dwa wtorki. Jak zaznaczyli, taka sytuacja będzie na początku, gdyż trzeba zorientować się, jak duże zainteresowanie punktem wykażą rolnicy. Dodali jednocześnie, że prawdopodobnie nie do końca wszystkie sprawy będzie można w tym punkcie załatwić. - Wiadomo, że my tutaj wszystkich spraw nie załatwimy w tym punkcie informacyjnym, ale będziemy służyć szeroką informacją. Będziemy posiadać wszystkie wnioski, jakie się u nas składa, tak, że na pewno rolnicy z tego terenu będą mieli łatwiej, żeby pozałatwiać swoje sprawy związane z ubezpieczeniem społecznym.

Starosta Bartosz Nowacki wyraził nadzieję, że najpierw to będzie Punkt Informacyjny, jednak z czasem KRUS uruchomi tutaj w Mogilnie swe biuro.

Marek Holak, 1 VII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.