Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Delegacja Ostrowa z wieńcem dożynkowym, który złożyła u stóp ołtarza w parafialnym kościele w Ostrowie fot. Ewa Matusiak

22 sierpnia parafianie z parafii pw. NSPJ w Ostrowie (gm. Strzelno) obchodzili dożynki parafialne.

Tradycją parafii w Ostrowie jest to, że gospodarzem parafialnych dożynek co roku jest inne sołectwo należące do parafii. W tym roku gospodarzem dożynek było sołectwo Bielsko (gm. Orchowo).

Obchody święta plonów rozpoczęła uroczysta eucharystia dziękczynna w kościele pw. NSPJ w Ostrowie połączona z poświęceniem koron i wieńców dożynkowych. O 15.00 na boisku szkolnym Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku rozpoczął się rodzinny festyn dożynkowy. W bogatym programie odbyły się pokazy strażackie, atrakcje dla dzieci, w tym dmuchany zamek i zjeżdżalnie, przejażdżki bryczką, spotkanie z alpakami, konkursy i rozgrywki sportowe. Odbył się także pokaz maszyn rolniczych i historyczna wystawa dawnego sprzętu gospodarstwa domowego.

REKLAMA

Podczas festynu serwowane były tradycyjne potrawy i napoje przygotowane przez KGW w Bielsku, kiełbaski z grilla, które przygotowali strażacy OSP w Bielsku oraz polowa grochówka. Nie zabrakło słodkich wypieków oraz gorącej kawy. Całość zakończyła się zabawa taneczną.

Organizatorami wydarzenia byli Rada Parafialna, sołectwo Bielsko i Podbielsko, OSP, KGW i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bielsku.

Szerzej w papierowym oraz elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 26 sierpnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 24 VIII 2021

Reklama na stronie

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.