Delegacja Ostrowa z wieńcem dożynkowym, który złożyła u stóp ołtarza w parafialnym kościele w Ostrowie fot. Ewa Matusiak

22 sierpnia parafianie z parafii pw. NSPJ w Ostrowie (gm. Strzelno) obchodzili dożynki parafialne.

Tradycją parafii w Ostrowie jest to, że gospodarzem parafialnych dożynek co roku jest inne sołectwo należące do parafii. W tym roku gospodarzem dożynek było sołectwo Bielsko (gm. Orchowo).

Obchody święta plonów rozpoczęła uroczysta eucharystia dziękczynna w kościele pw. NSPJ w Ostrowie połączona z poświęceniem koron i wieńców dożynkowych. O 15.00 na boisku szkolnym Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku rozpoczął się rodzinny festyn dożynkowy. W bogatym programie odbyły się pokazy strażackie, atrakcje dla dzieci, w tym dmuchany zamek i zjeżdżalnie, przejażdżki bryczką, spotkanie z alpakami, konkursy i rozgrywki sportowe. Odbył się także pokaz maszyn rolniczych i historyczna wystawa dawnego sprzętu gospodarstwa domowego.

REKLAMA

Podczas festynu serwowane były tradycyjne potrawy i napoje przygotowane przez KGW w Bielsku, kiełbaski z grilla, które przygotowali strażacy OSP w Bielsku oraz polowa grochówka. Nie zabrakło słodkich wypieków oraz gorącej kawy. Całość zakończyła się zabawa taneczną.

Organizatorami wydarzenia byli Rada Parafialna, sołectwo Bielsko i Podbielsko, OSP, KGW i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bielsku.

Szerzej w papierowym oraz elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 26 sierpnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 24 VIII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.