Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Sprzęt rolniczy w Bielicach oglądają powiatowi samorządowcy fot. Paweł Lachowicz

Zakup sprzętu został sfinansowany z własnych środków fundacji oraz zaciągniętym kredytem.

REKLAMA

Fundacja Powiatu Mogileńskiego w Bielicach (gm. Mogilno) zakupiła kolejny sprzęt bardzo ważny do prowadzenia statutowej działalności. Ciągnik Zetor o mocy 140 KM z pełnym wyposażeniem, opryskiwacz marki Bury o pojemności 4.200 l z belką do opryskiwania o długości 24 m, prasę do słomy do sianokiszonek i rozsiewacz nawozu o szerokości rozsiewania od 18 do 36 m.

Do tej pory fundacja posiłkowała się sprzętem wynajmowanym od szkoły w Bielicach, ale ten sprzęt, jak mówi prezes fundacji Aleksander Burzyński był zbyt mały do areału, który obsługuje fundacja, czyli do obsługi 270 ha. - W związku z tym postanowiliśmy zainwestować w sprzęt, którego nam tutaj brakowało - mówi Aleksander Burzyński.

Wcześniej fundacja zakupiła ciągnik i agregat uprawowy. Nabyty obecnie sprzęt w znaczny sposób ułatwi prace na gruntach fundacji. Na przykład, jak mówi Aleksander Burzyński, siewnik wielozadaniowy pneumatyczny z dozownikiem nawozu marki Kaspardo posłuży do siewu rzepaku oraz kukurydzy.

Zakup sprzętu został sfinansowany z własnych środków fundacji oraz zaciągniętym kredytem. Wartość zakupionego sprzętu wynosi około 730.000 zł netto. Wkład własny w tę inwestycję wyniósł 200.000 zł. Pozostała kwota pokryta została z kredytu zaciągniętego przez fundację na 10 lat.

Oprócz nowego sprzętu na terenie fundacji zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne. Koszt tej inwestycji wyniósł około 128.000 zł netto. 2 marca zakupiony sprzęt na terenie fundacji w obecności prezesa Aleksandra Burzyńskiego oglądali starosta Tomasz Krzesiński, wicestarosta Jerzy Łaganowski oraz przewodniczący rady Powiatu Robert Musidłowski.

Paweł Lachowicz, 3 III 2022

Reklama na stronie

Rolnictwo: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Rolnictwo

Więcej: Rolnictwo

loading...
Więcej: Rolnictwo

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.