Sprzęt rolniczy w Bielicach oglądają powiatowi samorządowcy fot. Paweł Lachowicz

Zakup sprzętu został sfinansowany z własnych środków fundacji oraz zaciągniętym kredytem.

REKLAMA

Fundacja Powiatu Mogileńskiego w Bielicach (gm. Mogilno) zakupiła kolejny sprzęt bardzo ważny do prowadzenia statutowej działalności. Ciągnik Zetor o mocy 140 KM z pełnym wyposażeniem, opryskiwacz marki Bury o pojemności 4.200 l z belką do opryskiwania o długości 24 m, prasę do słomy do sianokiszonek i rozsiewacz nawozu o szerokości rozsiewania od 18 do 36 m.

Do tej pory fundacja posiłkowała się sprzętem wynajmowanym od szkoły w Bielicach, ale ten sprzęt, jak mówi prezes fundacji Aleksander Burzyński był zbyt mały do areału, który obsługuje fundacja, czyli do obsługi 270 ha. - W związku z tym postanowiliśmy zainwestować w sprzęt, którego nam tutaj brakowało - mówi Aleksander Burzyński.

Wcześniej fundacja zakupiła ciągnik i agregat uprawowy. Nabyty obecnie sprzęt w znaczny sposób ułatwi prace na gruntach fundacji. Na przykład, jak mówi Aleksander Burzyński, siewnik wielozadaniowy pneumatyczny z dozownikiem nawozu marki Kaspardo posłuży do siewu rzepaku oraz kukurydzy.

Zakup sprzętu został sfinansowany z własnych środków fundacji oraz zaciągniętym kredytem. Wartość zakupionego sprzętu wynosi około 730.000 zł netto. Wkład własny w tę inwestycję wyniósł 200.000 zł. Pozostała kwota pokryta została z kredytu zaciągniętego przez fundację na 10 lat.

Oprócz nowego sprzętu na terenie fundacji zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne. Koszt tej inwestycji wyniósł około 128.000 zł netto. 2 marca zakupiony sprzęt na terenie fundacji w obecności prezesa Aleksandra Burzyńskiego oglądali starosta Tomasz Krzesiński, wicestarosta Jerzy Łaganowski oraz przewodniczący rady Powiatu Robert Musidłowski.

Paweł Lachowicz, 3 III 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.