Ryszard Stanek fot. Magdalena Lachowicz

Klub Dobrego Rolnika w Strzelnie proponuje zainteresowanym rolnikom cykl wieczornych wideokonferencji na wybrane przez siebie tematy.

W nawiązaniu do zorganizowanej w Strzelnie, przez działający przy parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie Klub Dobrego Rolnika wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, 19 lutego konferencji dla rolników poświęconej  rozwiązaniom w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwach rolnych Klub Dobrego Rolnika w Strzelnie proponuje zainteresowanym rolnikom cykl wieczornych wideokonferencji na wybrane przez siebie tematy. Wiosną przeprowadzony zostanie cykl szkoleń on-line pod wspólną nazwą Wdrożenie probiotechnologii wiosną - Wdrażanie metodyk naturalnej uprawy i naturalnego chowu.\

REKLAMA

W programie poruszane będą tematy związane z tym, jak uprawiać glebę, by osiągać wysokiej jakości plony, jakie znaczenie dla wzrostu roślin ma uprawa gleby, jak wdrażać metodykę naturalnej uprawy i naturalnego chowu, jak pożyteczne mikroorganizmy wpływają na jakość wody i paszy oraz jakie korzyści przynosi biohigienizacja po zakończeniu cyklu chowu. Dzięki udziałowi w cyklu szkoleń rolnicy, jak powiedział moderator Forum Zimowych Spotkań Klubu Dobrego Rolnika Strzelnie dr Ryszard Stanek, poznają  praktykę i doświadczenia doradców oraz użytkowników probiotechnologii, wzbogacą swoją praktykę o nową wiedzę o znaczeniu mikroorganizmów dla gleby, roślin i zwierząt, poznają najlepsze naturalne rozwiązania dla rolnictwa oraz konkretne wyroby umożliwiające ich wdrożenie, a także otrzymają materiały szkoleniowe oraz odpowiedzi na zadane pytania.

Spotkania realizowane będą na platformie Zoom w poniedziałki i czwartki o 19.00 pod linkiem.

Harmonogram szkoleń: 

17 marca - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie warzyw korzeniowych i buraka cukrowego.

21 marca - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie owoców pestkowych, owoców ziarnkowych.

24 marca - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie truskawki.

28 marca - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie warzyw kapustnych.

31 marca - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie pomidora i ogórka gruntowego.

4 kwietnia - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie kukurydzy.

7 kwietnia - Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie borówki amerykańskiej.

11 kwietnia -  Wdrożenie probiotechnologii wiosną w uprawie porzeczki i maliny.

21 kwietnia -  Wdrożenie probiotechnologii w chowie i hodowli.

25 kwietnia -  Wdrożenie probiotechnologii w chowie i hodowli drobiu.

28 kwietnia - Wdrożenie probiotechnologii w chowie i hodowli trzody.

Magdalena Lachowicz, 16 III 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.