Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na starcie biegu stawili się zarówno dorośli, jak i dzieci fot. Paweł Lachowicz

W sobotę, 11 września Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu zorganizował I Bieg Osób Niepełnosprawnych Na skrzydłach ZAZ-U.

Głównym celem biegu było propagowanie aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnościami i integracja środowisk z nimi związanych. Start i meta biegu mieściły się są na parkingu Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

Bieg przeznaczony był dla osób z niepełnosprawnościami, bądź dla osoby z niepełnosprawnością startującą z opiekunem i odbył się na trzech dystansach 1 km, 2 km i 800m dla osób poruszających się na wózkach. Na starcie nie zabrakło osób z kijkami nordic walking.

Trasa przebiegała po leśnej nieutwardzonej drodze, tylko na startujących na wózkach, na dystansie 800 m przygotowana została trasa utwardzona. W sumie wystartowało 67 zawodników. Podczas biegu nie obowiązywał pomiar czasu i organizator nie przewidział klasyfikacji pucharowej. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał identyczny pamiątkowy, odlewany medal i okolicznościowy kubek.

Po biegu odbyła się wspólna biesiada przy kiełbaskach z grilla, grochówce oraz chlebie ze smalcem i ogórkiem przygotowanych przez kuchnię ZAZ, podczas której odbyła się też loteria fantowa.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy

Paweł Lachowicz, 13 IX 2021

Reklama na stronie

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.