Wypożyczalnia – Jedną z osób obsługujących wypożyczalnie jest Olga Koperska która będzie dbała m. in. o to, aby osoby wypożyczające sprzęt wodny, pamiętały o założeniu kamizelki ratunkowej. Fot. Roman Wolek

Dwie wypożyczalnie sprzętu wodnego prowadzone przez trzemeszeński OSiR nowy sezon zaczęły od falstartu.

REKLAMA

Chodzi tu o wypożyczalnie nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie oraz nad Jeziorem Ostrowickim w Ostrowitem. Obydwie wypożyczalnie czynne będą w piątki od 16.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 12.00 do 19.00. W przypadku silnego wiatru bądź opadów deszczu wypożyczalnie będą nieczynne.

Tak też stało się w piątek 1 lipca, kiedy obydwie wypożyczalnie miały o 16.00 rozpocząć działalność. Jednak z powodu nadchodzącej burzy, w ostatniej chwili zrezygnowano z przywiezienia sprzętu wodnego. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, sezon wodny rozpoczęty zostanie więc dopiero jutro.

Dla osób chętnych do dyspozycji będą: 2-osobowe kajaki, 4 i 5-osobowe rowery wodne i 4-osobowe łodzie. W porównaniu do poprzednich lat, ceny wypożyczeń zostały podniesione o około 20 procent. Jest to pierwsza podwyżka cen od czasu uruchomienia wypożyczalni w Trzemesznie 11 lat temu i wypożyczalni w Ostrowitem 3 lata temu.

Do obsługi prowadzenia wypożyczeń Ośrodek Sportu i Rekreacji zatrudnił na umowę zlecenie 5 osób.
Wypożyczalnie czynne będą do końca sierpnia.

Roman Wolek, 1 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.