Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na chwilę przed uroczystym przemarszem z kościoła na stadion Noteci   fot. Marek Holak

Ks. proboszcz z Gębic Stanisław Siuchniński podczas mszy św. życzył piłkarzom, działaczom i kibicom Noteci, by cały czas budowali wspólnotę, pracowali nad tym, by potrafili razem świętować sukcesy, ale umieli także ponosić porażki. By zawsze pamiętali o tym, że w zdrowym ciele musi być także zdrowy duch.

REKLAMA

Przez dwa dni, w sobotę 6 i niedzielę 7 sierpnia piłkarze, działacze, kibice i całe środowisko Gębic obchodziło rocznicę 100-lecia powstania Klubu Sportowego Noteć.

WSPÓLNOTA NA DOBRE I NA ZŁE

Uroczystości rozpoczęły się w parafialnym kościele pw. św. Mateusza, gdzie ks. proboszcz Stanisław Siuchniński poświęcił nowy sztandar klubu. Całe kazanie poświęcił Noteci. Przypomniał, że lokalną wspólnotę w 1922 roku, gdy powstawał klub w Gębicach tworzyli Polacy, Niemcy i Żydzi. - "Jeżeli spojrzymy na dany klub sportowy, a szczególnie drużyny piłkarskie, to żeby osiągnąć jakiekolwiek wielkie cele, przechodzić z ligi do ligi i osiągać jak najwięcej sukcesów, to trzeba wspólnoty. Nic nie da słynne nazwisko Ronaldo, Messi a nawet Lewandowski. Samo nazwisko nic nie znaczy. Potrzebna jest drużyna, potrzebna wspólnota" - mówił ksiądz w homilii. Ks. Stanisław Siuchniński życzył piłkarzom, działaczom i kibicom Noteci, by cały czas budowali wspólnotę, pracowali nad tym, by potrafili razem świętować sukcesy, ale umieli także ponosić porażki.

 

Przemarsz przez Gębice uczestników uroczystości 100-lecia Noteci fot. Marek Holak/span>

 

GRAWERTONY, PIŁKI I ŻYCZENIA

Po mszy uczestnicy przeszli z kościoła przez odnowiony rynek na stadion sportowy. Kolumnę otwierała Mogileńska Orkiestra Dęta. Na stadionie odbyła się uroczysta akademia sportowa, którą prowadził Radek Nowak. Wśród gości był szef Kujawsko-Pomorskiego ZPN i wiceszef PZPN Eugeniusz Nowak, pochodzący z Gębic poseł PO Tomasz Lenz i poseł lewicy Jan Szopiński. Od zaproszonych gości, od starosty mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego i od burmistrza Leszka Duszyńskiego ze sceny padały standardowe życzenia, wręczanie grawertonów i piłek.

ODZNACZENIA

* Z rąk Eugeniusz Nowaka, złotą odznakę honorową przyznaną przez zarząd główny PZPN otrzymał Roman Wódkiewicz, srebrną odznakę honorową Andrzej Konieczka i brązową odznakę honorową Marek Mądrowski.

* Uchwałą zarządu KP ZPN zostały przyznane: złote odznaki honorowe dla Grzegorza Stefańskiego i Waldemara Barszcza oraz srebrne odznaki honorowe dla Damiana Radeckiego, Jacka Łukomskiego i Krzysztofa Łuczaka.

* Było także kilkadziesiąt podziękowań od zarządu Noteci, dla osób, które szczególnie przyczyniły się dla rozwoju klubu.

* Kapitan drużyny Noteci Damian Brończyk odebrał także z rąk Eugeniusza Nowaka puchar za tegoroczny awans Noteci do klasy okręgowej.

 

Prezes Marek Mądrowski i burmistrz Leszek Duszyński dzielą okolicznościowy tort fot. Marek Holak

 

SZTANDAR

Podczas uroczystości zostali przedstawieni wszyscy fundatorzy nowego sztandaru dla Noteci. Prezes klubu Marek Mądrowski ucałował sztandar i przekazał go pocztowi sztandarowemu.

TABLICA, BUDYNEK NA STADIONIE

Decyzją Rady Miejskiej w Mogilnie patronem stadionu w Gębicach został wieloletni działacz klubu, gospodarz obiektu Jan Szpulecki. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała żona Teresa Szpulecka. Czytaj tutaj:

http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-sport/5683-jan-szpulecki-patronem-stadionu-noteci-w-gebicach

Uroczyście otwarty został także nowy klubowy budynek socjalno - sanitarny. Była to inwestycja gminy Mogilno za kwotę prawie 1.500.000 złotych. Poniżej w linku czytaj o przygotowaniach do oddania budynku klubowego.

http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-inwestycje/5849-na-100-lecie-noteci-gebice-powstaje-nowoczesny-obiekt-szatnie-toalety-pokoj-sedziowski-biuro-z-aneksem-kuchennym

 

Uroczyste odsłonięcie tablicy patrona stadionu Jana Szpuleckiego fot. Marek Holak

 

KSIĄŻKA O NOTECI

W trakcie uroczystości można było także nabyć książkę o Noteci Gębice, autorstwa Mariana Przbylskiego. Autor w namiocie podpisywał książkę.

 

 

 

 

Marek Holak, 7 VIII 2022

Reklama na stronie

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.