Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jak na każdym derbowym meczu pomiędzy Kujawskim Pograniczem i Tarantem, wszystkie miejsca na trybunach były zajęte fot. Paweł Lachowicz

W meczu I rundy Pucharu Polski, piłkarze Taranta Wójcin pokonali 4:1 w derbowym spotkaniu na boisku w rywala Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie. Blamaż w Strzelnie, gdzie Kujawianka przegrała z Dębem Bąkowo 1:4.

TARANT WYGRAŁ NA BOISKU DERBOWEGO RYWALA

6 i 7 sierpnia zostały rozegrane mecze I rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Los już w I rundzie skojarzył dwie drużyny z gminy Jeziora Wielkie - Taranta Wójicin i Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie. Jeszcze w poprzednim sezonie obie drużyny rywalizowały w klasie B. Teraz Tarant jest już świeżo upieczonym A-klasowcem, dlatego spotkanie w niedzielę, 7 sierpnia na boisku w Jeziorach Wielkich zapowiadało się wyjątkowo ciekawie.

Na początku minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego syna zawodnika Taranta Macieja Szeląga. Sam mecz nie przyniósł żadnych niespodzianek, nawet kibice którzy przybyli na mecz głośno komentowali, że Tarant ma zwycięstwo w kieszeni. I tak się stało. Tarant wygrał z Kujawskim Pograniczem na boisku rywala 4:1 (2:1).

Tarant był cały czas drużyną dominującą na boisku. Świetną partię rozegrał Maciej Skoczylas (były zawodnik Kujawskiego Pogranicza), a od tego sezonu na zasadzie wolnego transferu zawodnik Taranta. Bramkę dla ekipy z Wójcina już w 1 minucie meczu strzelił: Miłosz Ciesielczyk. Jednak w 6 minucie wynik wyrównał Jakub Jąkalski. I to była jedyna bramka dla zespołu Pogranicza.

Kolejne bramki do Taranta strzelili: Wiktor Mochalski (12 minuta), Hubert Ciesielczyk (50 minuta) i Wiktor Mochalski (57 minuta - rzut karny).

Scenariusz był taki, że zwycięzca w drugiej rundzie zagra z Pogonią Mogilno, zatem mecz rozegrany zostanie 31 sierpnia w Wójcinie.

Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - Tarant Wójcin 1:4 (1:2); Tarant: Skoczylas, H. Ciesielczyk, M. Ciesielczyk, M. Lewandowski, Mochalski, D. Lewandowski, Mańkowski, Sokołowski, Nawrocki, Zachulski, Staśkowiak, Winiecki, Greficz, Śliwczyński, W. Lewandowski, Grobelny, Ossowski. Trener: Janusz Humaj. Kierownik: Dariusz Dobrochowski.  Kujawskie Pogranicze: Frąckowiak, B. Mańkowski, Borys, Jąkalski, Beinka, Bachora, Maciej Kowalski, Michał Kowalski, Syrocki, Szarek, Szykowny, Komór, Mateusz Kowalski, D. Bajer, Ornatek,  M. Bajer, Lisowski, Kraska. Trener: Marcin Kaźmierczak. Kierownik Krzysztof Laskowski.

POZOSTAŁE WYNIKI DRUŻYN Z REGIONU

* Noteć II Gębice - Dąb Barcin 0:1.

* Kujawianka Strzelno - Dąb Bąkowo 1:4, bramka dla Kujawianki Piotr Konieczka.

* Kujawiak Sukowy - Kujawy Markowice 1:6.

DRUGA RUNDA PUCHARU POLSKI

Mecze II rundy Pucharu Polski zostaną rozegrane 31 sierpnia. Oto pary drużyn z regionu:

* Noteć Gębice zagra z Cukrownikiem Tuczno, który w I rundzie pokonał na wyjeździe Spartę Janowiec Wlkp. 2:1.

* Tarant Wójicn podejmie Pogoń Mogilno.

* Kujawy Markowice zmierzą się z Gopłem Kruszwica.

* Piast Kołodziejewo czeka na zwycięzcę meczu Pałuczanka Żnin - Mikrus Szadłowice.