Noteć Gębice w pierwszym wiosennym spotkaniu zanotowała trzy punkty fot. Damian Stawski

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Gębiczanie pokonali Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie.

13 marca Noteć Gębice podejmowała w derbach klasy A Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie. Górą okazali się gospodarze z Gębic, którzy zwyciężyli po trafieniu z pierwszej połowy Piotra Paci, który w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Piwowarczyka. Sytuacji w tym spotkaniu była jak na lekarstwo. Nie oznaczało jednak to tego, że Pogranicze nie miało okazji by wyrównać stan meczu. Jeszcze w pierwszej połowie oko w oko z bramkarzem Noteci Bartkiem Kurowskim stanął Wiktor Mochalski, jego strzał wybronił jednak bramkarz gospodarzy. W drugiej połowie bardzo kontrowersyjną decyzję podjął również sędzia. Na pozycji spalonej stał Dawid Niemczewski z Pogranicza, ale już zza linii obrony Noteci wybiegł Hubert Trawiński i przejął prostopadłe podanie. Sędzia jednak spalonego odgwizdał, a piłkarze Pogranicza mieli do niego wiele pretensji.
Oficjalnie już wiemy, że na ławce trenerskiej Gębiczan nie ma już Dariusza Budkiewicza, który w trakcie przygotowań zrezygnował. Po kilku miesiącach przerwy na ławkę trenerską powrócił Tomasz Wonorski, więc powrót może zaliczyć do udanych. Jak wyliczył trener od czasu kiedy po raz pierwszy Tomasz Wonorski przyszedł do Gębic bramka Paci strzelona z Kujawskim Pograniczem była jego setną pod jego skrzydłami.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Damian Stawski, 19 III 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.