Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Masymilian
Iza reprezentuje jeziorański Dom Kultury i klub KS Nowa Era na wielu zawodach i turniejach organizowanych w różnych miejscowościach naszego kraju fot. Paweł Lachowicz

W niedzielę, 18 września w Grodzisku Mazowieckim rozgrywana była VIII edycja turnieju "Pingla Cup". Znakomicie w zawodach spisała się Izabela Skowrońska z Woli Kożuszkowej (gm. Jeziora Wielkie) wygrywając w swojej kategorii do lar 12 wszystkie pojedynki.

Iza Skowrońska swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła w jeziorańskim Domu Kultury pod kierunkiem dyrektora Krzysztofa Zwolińskiego. Od roku trenuje w klubie KS "Nowa Era" w Toruniu pod kierunkiem trenera Rafała Utylskiego.

W niedzielę wystartowała w turnieju "Pingla Cup" - najbardziej prestiżowym turnieju tenisa stołowego dla najmłodszych w Polsce. Turniej rozgrywany był w kategoriach Skrzatów i Żaków. Do turnieju zgłoszonych zostało ponad 200 zawodniczek i zawodników. Do Grodziska Mazowieckiego Iza pojechała z Krzysztofem Zwolińskim i trenerem Rafałem Utylskim. Najważniejszym celem turnieju nie jest wyłonienie zwycięzcy. Głównym celem turnieju, jak informują organizatorzy, jest pobudzenie w dzieciach wyobraźni, że mogą one za kilkanaście lat stanowić o sile tenisa stołowego w naszym kraju. Przy tym mają się świetnie bawić i czerpać radość ze współzawodnictwa z pozostałymi dziećmi.

 

Iza Skowrońska z Krzysztofem Zwolińskim i trenerem Rafałem Utylskim podczas turnieju w Grodzisku Mazowieckim fot. arch. Rafała Utylskiego

 

Podczas niedzielnego turnieju najpierw odbyły się mecze eliminacyjne, które rozgrywane były w 3-6 osobowych grupach w systemie każdy z każdym. Do turnieju głównego awansowało 32 zawodników z eliminacji. Wszystkie gry rozgrywane były do trzech wygranych setów. Następnie rozpoczęły się gry podwójne, gdzie obowiązywał system pucharowy, czyli przegrana para odpadała z gry. Turniej rozgrywany był systemem chińskiej Superligi, czyli do 2 wygranych setów, ewentualny 3 set do 7 punktów. W kategorii Żaczek wystartowało 52 zawodniczek. Jak mówi Krzysztof Zwoliński młodzi zawodnicy do lat 12 pragną w tym turnieju zdobyć puchar mocniej niż medal na Mistrzostwach Polski. Iza dokonała czegoś niezwykłego. Wygrała wszystkie pojedynki i do domu wróciła z wymarzonym pucharem.


Paweł Lachowicz, 20 IX 2022

Kalendarz 2023

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.