Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zwycięska drużyna z ZS w Mogilnie z organizatorami konkursu fot. arch. ZS w Mogilnie

Mateusz Maruszak, Maciej Suszek i Maciej Rząd, reprezentanci Zespołu Szkół w Mogilnie, zajęli pierwsze miejsce w Konkursie wiedzy sportowej dla młodzieży.

Tematem konkursu była Historia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W rywalizacji udział wzięło 12 zespołów (9 ze szkół średnich oraz 3 ze szkół podstawowych). Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali Mateusz Maruszak, Maciej Suszek i Maciej Rząd, którzy ostatecznie zwyciężyli w swojej grupie wiekowej.

REKLAMA

Pierwsza część konkursu polegała na pisemnej odpowiedzi na dwadzieścia pytań. Pięć najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu, w którym uczestnicy odpowiadali na cztery zestawy zawierające po pięć pytań testowych. Następnie trzy najlepsze zespoły odpowiadały ustnie na cztery wylosowane pytania.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół w Mogilnie Mateusz Maruszak, Maciej Suszek i Maciej Rząd, wyprzedzając szkoły z Bydgoszczy i Świecia. Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Tomasz Wonorski.

Konkurs odbył się w Bydgoskim Centrum Sportu, a organizowany był przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Kujawsko-Pomorską Radą Olimpijską. Środowisko piłkarskie reprezentowali: Eugeniusz Nowak (prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i członek Zarządu PZPN), Michał Dołożenko (wiceprezes Związku oraz przewodniczący Komisji Fair Play w PZPN), Januariusz Stodolny (skarbnik K-PZPN), Stanisław Mątewski (zasłużony trener piłkarski) oraz Mirosław Rzepa (były piłkarz bydgoskiego Zawiszy).

Magdalena Lachowicz, 23 XI 2022

 

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.