Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Za obrońcą Goplanii Dawid Stachowiak. W przerwie musiał opuścić boisko z powodu urazu. fot. Damian Stawski

Drużyna z Gębic uległa na własnym boisku Goplanii Inowrocław 1:2. To oznacza, że w barażach o klasę okręgową zagra właśnie Goplania.

W arcyważnym spotkaniu klasy A rozgrywanym 3 czerwca Noteć Gębice podejmowała u siebie Goplanię Inowrocław. Był to jeden z decydujących starć Noteci w walce o baraż do klasy okręgowej. Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie Goplanii, a Noteć miała jeszcze przed sobą spotkanie z liderem z Brzozy. Remis w tym spotkaniu wystarczał piłkarzom z Inowrocławia do zajęcia 2. pozycji w tabeli. Noteć z kolei i z Goplanią i w Brzozie musiała zdobyć komplet punktów, aby rzutem na taśmę o punkt wyprzedzić Goplanię i wskoczyć na 2. miejsce w tabeli.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane, ale oba zespołu starały się grać głównie do przodu. Po kwadransie to Goplania objęła prowadzenie w tym spotkaniu pokonując Bartosza Kurowskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. W 18 min było już 1:1. Śpiewających boiskowe przyśpiewki kibiców Goplanii chciał tym golem uciszyć Piotr Pacia, który wykorzystał podanie z głębi pola strzelając mocno pod poprzeczkę. W 30 min sędzia odgwizdał rzut karny dla gości po faulu bramkarza Noteci. Bartek Kurowski długo nie podnosił się z boiska czego efektem było później doliczenie przez sędziego 5 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. W końcu bramkarz Noteci pozbierał się i obronił jedenastkę. Noteć dalej była więc w grze i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Szybko po przerwie sytuację do zdobycia gola miał Marcin Szymański, jego strzał z trudem obronił bramkarz Goplanii, potem jednak defensor przyjezdnych podał piłkę do bramkarza, a ten piłkę złapał. Noteć domagała się odgwizdania rzutu wolnego pośredniego za to zagranie, sędzia jednak gwizdka nie użył. Na kwadrans przed końcem Goplania wykorzystała kolejny stały fragment. Tym razem poszła wrzutka w pole karne, jeden z zawodników gości przyjął piłkę bezkarnie w polu karnym i uderzył poza zasięgiem Kurowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Goplanii i tym samym to drużyna z Inowrocławia melduje się w barażach o klasę okręgową.