Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W momencie święcenia pokarmów nad Ostrowem i okolicami przeszła burza gradowa. Jednak chętnych do poświęcenie nie brakowało fot. Paweł Lachowicz

Tradycyjnie w Wielką Sobotę święcone są pokarmy w koszyczku wielkanocnym. W tym roku, po raz kolejny z powodu epidemii, święta wiążą się z ograniczeniami i restrykcjami.

Zgodnie z rozporządzeniem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w parafiach na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej tradycyjne błogosławieństwo wielkanocnych pokarmów odbywało się przy kościołach, wyłącznie na otwartym terenie z zachowaniem norm sanitarnych. Ponadto Prymas Polski zachęca i apeluje, aby tak jak w roku ubiegłym pokarmy na Wielkanoc poświęcić jednak w domu, w gronie najbliższych. Należy przy tym pamiętać o zaścieleniu stołu białym obrusem oraz przygotowaniu świecy i święconej wody.

W parafii NSPJ w Ostrowie (gm. Strzelno) święcenie pokarmów odbyło się w dwóch turach na placu między kościołem, a plebanią, przy figurze Matki Bożej Niepokalanej. Poświęcenia pokarmów dokonał ks. proboszcz Witold Zieliński. Warto zaznaczyć, że w ostrowskiej parafii święcenie wielkanocnych koszyczków odbyło się też w godzinach rannych przy remizach strażackich w wioskach na terenie parafii - w Ciencisku, Zbytowie i Bielsku. Kto jeszcze nie zdążył, a chciałby, aby poświęcenia pokarmów dokonał ksiądz, mógł udać się jeszcze do parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie. Tam świecenie pokarmów odbywa się o 17.00. Chętni w tym czasie mogą też skorzystać z sakramentu pokuty.

Więcej zdjęć w galerii.

Paweł Lachowicz, 3 III 2021

Cembrit
Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.