Poczet sztandarowy OSP w Ostrowie fot. Magdalena Lachowicz

4 maja przypada dzień św. Floriana, patrona strażaków. Od wielu lat właśnie tego dnia strażacy obchodzą swoje święto. W tym dniu obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Strażacy z jednostek należących do parafii pw. NSPJ w Ostrowie (gm. Strzelno) obchodzili Dzień Strażaka oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w sobotę, 2 maja podczas uroczystej mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Witolda Zielińskiego. Co roku strażacy obchodzili swoje święto bardziej hucznie, ale nie mniej uroczyście. Od wielu lat organizowana była uroczysta odprawa pod remizą z wręczeniem odznaczeń dla zasłużonych strażaków, przemarsz przez wioskę do kościoła na mszę świętą, a po niej strażacka biesiada. W tym roku ze względu na trwająca pandemię koronawirusa obchody ograniczone zostały do udziału w uroczystej eucharystii z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Strażacy zadbali też o oprawę eucharystii. We mszy św. uczestniczyli strażacy i poczty sztandarowe  z Ostrowa, Cienciska, Zbytowa (gm. Mogilno) i Bielska (gm. Orchowo).

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 4 V 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.