Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Święto pielęgniarek i położnych obchodzone corocznie 12 maja ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Ten ważny dzień uczczono też w SPZOZ w Mogilnie. fot. Justyna Kulpińska

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji pracownice SPZOZ w Mogilnie zostały uhonorowane podziękowaniami oraz symbolicznymi różami przez dyrekcję szpitala, władze powiatowe oraz przedstawicieli Rady Powiatu w Mogilnie.

Na początku wyrazy uznania dla pielęgniarek i położnych popłynęły z ust szefowej lecznicy Ewy Bonk-Woźniakiewicz. - To bardzo ważne święto dla nas i dla was. Wszyscy wiemy, że bez pracy położnej i pielęgniarki nie mamy żadnej szansy egzystencji. Wiemy też, że ta praca jest coraz cięższa. Chciałam wam serdecznie podziękować.

W imieniu samorządu powiatu mogileńskiego, wszystkich radnych i zarządu głos zabrał także starosta Bartosz Nowacki. - Wiem ile ciężkiej pracy wkładacie panie codziennie w stworzenie wizerunku szpitala. Nie jest to łatwa rzecz. Wiem jak ciężko współpracować czasami z pacjentami - mówił. Pielęgniarkom życzył również wytrwałości w walce z pandemią. Każdej z obecnych podczas uroczystości pań wręczono czerwoną różę oraz imienne podziękowania. Te ostatnie przygotowano ponadto dla nieobecnych - łącznie dla 167 osób.

W obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych uczestniczył też wicestarosta Marian Mikołajczak, przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr Marcin Florczyk oraz naczelna pielęgniarka SPZOZ Wiesława Piwowarska. 

Dodajmy, że właśnie dzisiaj pielęgniarki i położne z całej Polski wychodzą na ulice wielu miast, protestując w obronie swoich praw. Domagają się przede wszystkim większych zarobków, poprawy warunków pracy i zwiększenia liczby pracujących w tym sektorze osób.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Justyna Kulpińska, 12 V 2021

 

 

 

Cembrit
Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.